Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Mayrau začala třetí etapa výstavby úzkorozchodné dráhy

Neděle, 31. května 2020 10:00

Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích na Kladensku chystá již třetí etapu výstavby úzkorozchodné dráhy ve svém areálu. V těchto dnech do bývalého dolu dorazily železniční pražce. Práce postupují sice pomalu, ale vše je závislé i na dalších komponentech.

V Mayrau začala třetí etapa výstavby úzkorozchodné dráhy (Foto: Jiří Skála)

Zahájení výstavby již třetí etapy mají v Mayrau naplánováno společně s Klubem přátel hornických tradic Kladno z.s. Jejich cílem je obnovit někdejší drážní provoz, který v areálu kdysi býval. V letošním roce by měl být postaven stometrový úsek. Poslouží k tomu na čtyři stovky pražců, které do Vinařic přicestovaly z Prahy. 

„Práce postupují pomalu a vše je závislé i na dalších komponentech. Hlavně pak na dieselové lokomotivě ze šedesátých let minulého století. Ta nyní prochází rekonstrukcí a je majetkem Jana Marka z Klubu přátel hornických tradic Kladno. Renovace lokomotivy potrvá ještě zhruba rok, než se budou moci po Mayrovce projet první návštěvníci. V dalších etapách máme v plánu, že úzkokolejka naváže na sousedící obnovenou železniční vlečku, kam si budou moci lidé přestoupit do jiného vlaku,“ uvedl Tomáš Voldráb z Mayrau.

Autor: (red)