Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Řidič v Kladně nadýchal přes dvě promile

Sobota, 30. května 2020 10:00

Policisté zastavili v Kladně v ulici Cyrila Boudy řidiče oktávie. V rámci policejní kontroly byl tento řidič vyzván také k provedení dechové zkoušky. Na displeji se ukázala hodnota přesahující dvě promile alkoholu v dechu.

Řidič v Kladně nadýchal přes dvě promile (Ilustrační foto: KL)

Ačkoliv všichni řidiči dobře vědí, že alkohol za volant nepatří, stejně se stále najdou natolik bezohlední jedinci, kteří jsou ochotni riskovat jak život svůj, tak i životy či zdraví ostatních nevinných řidičů.

„Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol i drogy za volantem zvyšují nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale mají výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění,“ popisuje důsledky požití alkoholu policejní mluvčí Jana Šteinerová a dodává: „Stejně zrádný a nebezpečný je takzvaný zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.“

Šestapadesátiletému muži, kterého policisté přistihli řídit auto pod značným vlivem alkoholu, teď hrozí až roční pobyt za mřížemi z důvodu podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: (kh)