Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští strážníci se zaměří na autovraky v ulicích města

Sobota, 30. května 2020 09:00

Od 1. května vstoupila v platnost novelizace zákona o pozemních komunikacích. Ta umožní městské policii, aby řešila v ulicích autovraky, které zabírají parkovací místa. Novelizace se bude týkat vozů, které nemají platnou technickou prohlídku.

Kladenští strážníci se zaměří na autovraky v ulicích města (Ilustrační foto: KL)

Novelizace zákona o pozemních komunikacích umožní z ulic odstranit vozidla, která nemají platnou technickou prohlídku. Obce tím dostaly možnost z ulic odstranit vozidla, u nichž více jak šest měsíců jejich provozovatelé nemají platnou technickou prohlídku.

„Po zjištění této skutečnosti hlídkou může být provozovatel řešen příkazem na místě až do výše deseti tisíc korun a v případě správního řízení pak pokutou až do výše tří set tisíc korun. Vlastník komunikace provozovatele vyzve k odstranění takového vozidla. Pokud provozovatel toto vozidlo z komunikace do dvou měsíců od výzvy neodstraní, rozhodne o jeho odtahu vlastník komunikace a náklady, spojené s tímto úkonem, pak hradí provozovatel,“ uvedla pro Listy mluvčí kladenské městské policie Alena Purkytová.

Autor: (red)