Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Hokejbalisté vstoupili do Autosklo H.A.K. Cupu porážkou v prodloužení

Sobota, 30. května 2020 14:32

Hokejbal se po vynucené koronavirové přestávce vrátil ve slušném stylu. Kladno přivítalo na svém hřišti Pardubice, kterým po vyrovnaném utkání podlehlo 1:2 v prodloužení. V přípravném Autosklo H.A.K. Cupu před sebou mají kladenští hokejbalisté ještě dva duely.

Foto: KL

„Vyzdvihl bych kvalitu utkání. Přestože to byl první zapas po takové pauze, tak se na to dalo dívat. Mělo to výborné tempo, vzhledem k tomu, že to bylo přátelské utkání. Bylo to nahoru dolu, nebylo to tak svázané taktikou,“ hodnotil zápas kapitán domácích Martin Špaček.

Duel odstartoval ve slušném tempu, po celé utkání ale kralovali zejména gólmani. Až na konci první třetiny se dostali hosté do přečíslení dvou na jednoho a Kvapil otevřel skóre. Domácí srovnali v prostředním dějství zásluhou Barnošáka, další branky už ale v základní hrací době nepřibyly. Drama tak gradovalo v prodloužení.

V něm Kladno ubránilo oslabení tří proti čtyřem a rozhodnout mohlo z trestného střílení. Hrabár však neproměnil. Hned nato se dostali do úniku Pardubičtí a definitivně zlomili zápas na svoji stranu. Rozhodující branku zaznamenal Moravec. „Duel se mohl přiklonit na obě dvě strany,“ litoval po utkání Špaček, který nebyl hrubě spokojený se svým výkonem. „Prohra mě samozřejmě mrzí, ale daleko víc jsem smutný ze svého výkonu. Ten byl strašný,“ dodal.

Oba týmy vzaly zápas jako možnost, jak vyzkoušet nové hráče. Dresy extraligových celků tak obléklo několik nových hráčů. „Pořád to musíme brát jako přípravu na příští sezónu, takže jde především o nacvičeni určitých herních situací a začleňování nových hráčů. Z tohohle pohledu je výsledek až na druhé koleji,“ prozradil kapitán Kladna, který zároveň dodal, jak těžký návrat na hřiště byl. „Pro mě osobně to bylo hodně těžké! Fyzická kondice není natolik kvalitní, tam je hodně co zlepšovat. A když budu mluvit za tým, tak jsme se určitě na zapas těšili, sport nám všem chybí. A návrat do zápasového tempa je vždy náročný, chvilku to bude trvat,“ zakončil Špaček.

Hokejbalisté před sebou nyní mají další domácí zápas, který odehrají příští sobotu od 11 hodin proti Kovu Praha. Turnaj pak zakončí 27. června v Plzni.


Autor: (fa)