Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Fotbalisté Kladna v divoké přestřelce nestačili na béčko pražské Dukly

Sobota, 30. května 2020 13:12

Po téměř třech měsících vyběhli kladenští fotbalisté v sobotu na Stadion Františka Kloze k utkání. V prvním přátelském duelu vyzvali B tým pražské Dukly, kterému v divoké přestřelce podlehli 4:6.

Fotbalisté Kladna v divoké přestřelce nestačili na béčko pražské Dukly (Foto: KL)

O bláznivém průběhu utkání napověděly už úvodní okamžiky. Už v desáté minutě totiž Kladno ztrácelo o dvě branky. „Z naší strany byla znát delší zápasová přestávka,“ měl jasno trenér SK Jan Pejša. Se zbytkem úvodních pětačtyřiceti minut už ale mohl být o poznání spokojenější. Jeho svěřenci zlepšili hru a po první části bylo vyrovnáno 2:2.

Ve druhém poločase pak gólová podívaná pokračovala. Celek z České fotbalové ligy odskočil o tři branky, domácí tým ale ještě dokázal odpovědět. Nejprve snížil na 3:5 a po další soupeřově brance stanovil konečné skóre 4:6. „Na dva góly jsme soupeři defacto sami nahráli,“ mrzelo kladenského trenéra, který bere přípravu zejména jako prostor na vyzkoušení nových tváří. „Samozřejmě jde o to, aby se do toho hráči opět dostali. Můžeme trénovat, ale zápas je úplně něco jiného. Je to čas vyzkoušet potenciální posily pro náš tým,“ prozradil Pejša.

Kladenští fotbalisté odehráli poslední divizní zápas v sobotu 7. března, poté se soutěže v Česku v důsledku pandemie koronaviru zastavily. Ročník byl anulován, a tak začala kladenskému SK předčasná příprava na nadcházející ročník. Ta odstartovala právě utkáním proti béčku Dukly. Nyní čeká Kladeňáky duel na půdě Slaného a Berouna. 20. června pak odehrají fotbalisté zatím poslední naplánovaný zápas doma proti B týmu Teplic.

Kladenské SK v koronavirové době vytvořilo ještě B mužstvo, které bude od příští sezony hrát v krajské soutěži 1. B třídu. Nově vzniklé mužstvo rovněž sehraje v červnu několik přátelských duelů.


Autor: (fa)