Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Po roce zpátky doma! Do kladenské kabiny se vrací útočník Adam Kubík

Pátek, 29. května 2020 07:30

Mezi Rytíře se vrací jeden z největších kladenských talentů posledních let Adam Kubík. Ten si až vloni vyzkoušel angažmá mimo své rodné město, kdy bojoval o své místo v silné sestavě Hradce Králové. 

Po roce zpátky doma! Do kladenské kabiny se vrací útočník Adam Kubík (Foto: Rytíři Kladno)

 „Adama velmi dobře známe. Je to Kladeňák, který mi v mládežnických kategoriích prošel rukama. Věříme, že nám pomůže a že se nám typologicky hodí do útoku, ze kterého spousta hráčů po uplynulé sezoně odešla. Bude u nás do konce sezony,“ řekl k návratu jednadvacetiletého hráče sportovní manažer Rytířů David Čermák.

Adam Kubík je kladenským odchovancem. Pouze sezonu 2019/20 strávil v extraligovém Mountfield HK. „Byla to velmi dobrá zkušenost. Cítil jsem, že potřebuji změnu a určitě mi to pomohlo. I když jsem si v extralize tolik zápasů nezahrál, užil jsem si to. Vedle extraligy jsem naskočil i do Champions Hockey League, byla to dobrá sezona,“ říká šikovný útočník, který střídavě nastupoval za prvoligovou Slavii.

V nejvyšší české soutěži se postavil i svému rodnému klubu. „Proti Rytířům jsem hrál dvakrát a bylo to takové zvláštní. Zejména, když jsem na Kladně vstupoval na led z kabiny hostů. Trochu mě to možná i mrzelo, ale takový je hokejový život,“ pokračuje Kubík, který po roce ohlašuje svůj návrat. „Hradec mi předložil určité možnosti a já jsem rád, že z nich vyšlo Kladno. Mile mě to potěšilo,“ doplňuje.

Talentovaný forvard přichází s jasnou vizí. „V Kladně bych mou kariéru zase rád nastartoval správným směrem a chci pro něj odvést ty nejlepší služby. Rád bych pomohl Kladnu do extraligy, kam patří,“ hlásí.

„Mám za sebou tři tréninkové dny s Kladnem. Je pravda, že se kádr obměnil, ale víceméně všechny znám. S některými jsem dříve hrál, některé znám ze zápasů z první ligy. Třeba Tomáše Gumana znám od malička, hrával tady. Celkově tu je dobrá parta,“ těší ho.

A jak trávil nucené volno během pandemie koronaviru? „Sezona byla náročná. Pendloval jsem mezi Hradcem a Slavií a byl jsem rád, že jsem si mohl odpočinout. Teď jsem naopak rád, že už je všechno zpátky, a že můžeme zase trénovat. Už abychom šli na led,“ dodává.

Kubík bude primárně působit na Kladně s tím, že po něm v případě potřeby může sáhnout Mountfield HK, kam bude mít vyřízené střídavé starty. Pro kladenského odchovance to bude již čtvrtá sezona v A-týmu Rytířů.

Aktuální podoba kádru Rytířů Kladno pro sezonu 2020/21:

Brankář: Adam Brízgala.

Obránci: Martin Kehar, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Adam Kubík, Antonín Melka, Nicolas Hlava, Marek Račuk.

Autor: Lukáš Jůdl