Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Pro Kladensko se tvoří cyklomapa, doplní ji obrázky dětských malířů

Pátek, 29. května 2020 07:10

Zejména v této nelehké době je důležité přinášet pozitivní zprávy. I proto se jedno zlínské nakladatelství rozhodlo odstartovat zcela nový projekt malovaných cyklomap pro děti. Úplně první mapou pak bude Kladensko dětem, které zmapuje kladenský okres.

Pro Kladensko se tvoří cyklomapa, doplní ji obrázky dětských malířů (Fotomontáž: KL)

Nové malované cyklomapy budou určeny především pro plánování cyklovýletů s dětmi. V mapové části naleznete vyznačené cyklostezky regionu Kladensko včetně zajímavostí, které určitě stojí za návštěvu. Mapu bude možné zakoupit v infocentrech nebo vybraných knihkupectvích.

Každá věc má rub i líc. A právě z druhé strany mapy pak bude povídaní o regionu Kladenska, které jednoduchým a hravým způsobem představí dětem toto území a naláká je k jeho poznávání. V mapě najdete také poutavé články o obcích, městech, firmách i školách, které se do projektu zapojily. „A právě každý jeden článek bude doplněn o obrázky malých umělců,“ říká regionální projektová manažerka Lenka Dadoková.

Cyklomapa by měla být hotová a do distribuce dodána zřejmě do konce letošního roku. Její cena bude lidových 132 kaček.

CBS Nakladatelství je vydavatelem edice knih leteckých fotografií Česko z nebe i originálních ručně malovaných map s více jak 15 lety zkušeností. „Vytváříme originální produkty, které umožní lidem vidět svět jinak, originálně a v krásnějších barvách. Ať už jsou to ručně malované mapy, letecké fotografie, knihy, videa a jiné propagační materiály, všechny tyto produkty propagují to pěkné a hodnotné, co v regionu je. Zároveň klademe důraz na to, aby byly všechny naše produkty i prakticky využitelné, aby sloužily lidem a usnadňovaly jim život,“ popisuje Milan Paprčka.

Autor: (red)