Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Oficiálně otevřeno! Pumptracková dráha v Rozdělově

Čtvrtek, 28. května 2020 07:40

Ve středu se oficiálně otevřela v Kladně další pumptracková dráha. Podél cyklostezky s označením 0017 vzniklo místo určené pro vyznavače hliněných boulí. Na nich mohou jezdit všechny věkové kategorie od batolat až po dospělé. Za použití pumptracku se nic neplatí.Na začátku prosince minulého roku byla úspěšně dokončena a slavnostně otevřena pumptracková dráha s asfaltovým povrchem. Nachází se za Domem techniky na Sítné. A jelikož sklidila úspěch, nechalo město vybudovat dráhu další. Tentokrát s přírodním hliněným povrchem, poblíž sídliště Na Vyhaslém. Tato pumptracková dráha vede podél cyklotrasy 0017 v lokalitě mezi Cimrmanským a Engerthem.

„Děkujeme Velo Akademii za organizaci dnešního otevření pumptrackové dráhy. Velké díky také patří Janu Hanušovi, který je cyklokoordinátorem města Kladna, za to, že se v podstatě zasloužil o celou realizaci, a to v relativně rychlém čase. Doufáme, že v Kladně ještě letos začneme pracovat na vybudování dalších cyklostezek,“ uvedl pro Kladenské listy radní Lukáš Hanes.  

Dráha má zhruba 300 metrů ve své délce a je možné na ní zvolit dvě trasy. Částka, kterou za zhotovení město zaplatilo, je 600 tisíc korun bez daně. Na dráze se budou lidé pohybovat na vlastní nebezpečí, provozní řád upřesňuje informativní cedule, která je na místě umístěna. Samozřejmě na ní nebude možné používat městská sdílená kola. Stejná podmínka platí i na sítenský pumptrack.

Autor: (mv)