Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Nepozorný muž ztratil v Kladně peněženku, na poctivce štěstí neměl

Čtvrtek, 28. května 2020 07:50

Nepříjemným vyřizováním nových osobních dokladů bude potrestána nepozornost šestatřicetiletého muže z Rakovnicka, který v Kladně ztratil peněženku. Tu bohužel nenašel žádný z poctivých nálezcůa muž se musel obrátit na policii.

Nepozorný muž ztratil v Kladně peněženku, na poctivce štěstí neměl (Ilustrační foto: KL)

Šestatřicetiletý muž z okresu Rakovník na návštěvu zámeckého parku v Zádušní ulici v Kladně nejspíš jen tak nezapomene. Jak je často u mužů zvykem, svou peněženku nosil v zadní kapse svých kalhot. Ta mu pravděpodobně v blízkosti tamního parkoviště vypadla. A ačkoliv si její ztrátu nepozorný muž uvědomil během několika málo minut, peněženku už nenašel. Přišel tak i o své osobní doklady, platební kartu a hotovost ve výši několika sto korun.

„Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Protože policisté podobné případy řeší velmi často, upozorňují opakovaně občany, aby si na svůj majetek dávali větší pozor. Dodržujte těchto několik rad, abyste co možná nejvíce předcházeli podobným problémům:   

  • své osobní doklady, finance, peněženky, kabelky, osobní zavazadla a platební karty mějte vždy pod dohledem,
  • v případě krádeže nebo ztráty této platební karty okamžitě volejte na pobočku daného peněžního ústavu a situaci ihned oznamte,
  • jestliže jste majitelem kreditní karty, nikdy nenoste PIN kód u této karty a identifikační číslo si zapište odděleně,
  • nenoste s sebou velkou hotovost,
  • peníze a kreditní karty ukládejte do vnitřních kapes obleku a pod uzavření, nikoli do zadních kapes u kalhot.

Autor: (kh)