Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Další Pirát pasovaný na Rytíře: Útok Kladna posiluje Nicolas Hlava

Středa, 27. května 2020 07:40

Budování kladenského kádru na sezonu 2020/21 pokračuje. Rytíři ohlašují další posilu do útoku. Z Chomutova přichází produktivní pravé křídlo Nicolas Hlava, který zažije v rytířské zbroji svou premiéru. 

Další Pirát pasovaný na Rytíře: Útok Kladna posiluje Nicolas Hlava (Foto: Piráti Chomutov)

Šestadvacetiletý útočník se narodil v Chomutově, kde strávil i většinu loňské sezony. Během 48 zápasů zapsal do svých statistik solidních 45 bodů. „Jde o fyzicky velmi dobře připraveného hráče. Mezi jeho přednosti patří bruslení a síla. Poslední dvě sezony se mu produktivně velmi povedly. I proto si myslíme, že nám může pomoci k návratu do extraligy,“ uvedl o nové posile sportovní manažer Rytířů David Čermák.

Hlava má vedle Chance ligy zkušenosti také z EBEL a extraligy. Českou nejvyšší soutěž si naposledy zahrál vloni, kdy nastoupil do šesti zápasů za Karlovy Vary. 

Motivaci má Nicolas Hlava jasnou. „Řekl bych, že v první lize není lepšího týmu. Kladno se chce vrátit zpátky do extraligy, a to je pro mě velká motivace a vlastně i důvod, proč jsem na nabídku od Rytířů kývl. V České republice navíc není historicky lepšího hráče, než jakým je Jaromír Jágr. I to bylo na nabídce určitě zajímavé,“ řekla po podpisu smlouvy nová tvář.

Jde už o třetího hráče, který do Kladna přichází z Chomutova. V kladenské kabině se tak potká s bývalými Piráty Jakubem Štochlem a Tomášem Pitulem. „Před tréninkem už padaly nějaké hlášky o tom, že se tu tvoří chomutovský gang. Jsem rád, že do začátku jdu tam, kde i pár kluků z Chomutova znám,“ usmívá se.

A jak vnímá svou roli u nového týmu? „S trenéry jsme se o tom zatím nebavili. Za sebe však mohu slíbit bojovnost a rád bych navázal na poslední dvě sezony, které se mi v rámci produktivity velmi vydařily,“ dodává Hlava.

Autor: Lukáš Jůdl