Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Žena z Kladenska si s řidičským oprávněním hlavu neláme

Středa, 27. května 2020 07:10

Kladenští policisté se velmi často setkávají s řidiči, kteří za volant usedají i přes soudem vyslovený zákaz řízení. Silnice Kladenska však opakovaně brázdí žena, která nejen že řidičské oprávnění nikdy ani nevlastnila, ale má udělený i zákaz řízení. Letos řídila dokonce pod vlivem alkoholu.

Žena z Kladenska si s řidičským oprávněním hlavu neláme (Ilustrační foto: KL)

Kladenští policisté během své služby v uplynulém víkendu zjistili již zmiňovanou ženu, která je pro ně už „známou firmou“, ale také další tři neukázněné řidiče.

Jednačtyřicetiletou ženu z Velvarska policejní hlídka zastavila ke kontrole na silnici mezi obcemi Libušín Důl a Smečno. „Poté, co policisté řidičku vyzvali k předložení všech dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel, bylo zjištěno, že řidičkou je jednačtyřicetiletá žena z Velvarska, která nevlastní řidičské oprávnění a ani ho nikdy v minulosti nevlastnila. Rozhodnutím Městského úřadu Slaný má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel od května 2020 do května 2022. Podezřelá řidička za volant usedala opakovaně i v předešlých letech. V letošním roce byl v měsících únor a duben při provádění silniční kontroly v několika případech zjištěn u podezřelé řidičky i alkohol v době, kdy řídila motorové vozidlo,“ popsala první případ policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Ve stejný den, ale v Hřebči, zastavili unhošťští policisté řidiče felicie. Během kontroly bylo zjištěno, že šestatřicetiletý muž z Kladenska má Magistrátem města Kladna udělený zákaz řízení, a to až do prosince letošního roku.

Dalším hříšníkem za volantem, kterého přistihli policisté, byl jednatřicetiletý Kladeňák, který za volant nesmí usednout až do března roku 2022. Ten teď čelí podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Tomuto podezření je nyní vystavena také šestatřicetiletá žena z Kladna, která muži půjčila své auto i přesto, že o uděleném zákazu věděla.

„Všechny tyto případy maření výkonu úředního rozhodnutí se nyní prošetřují a podezřelým osobám za toto protiprávní jednání hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až dva roky,“ dodala závěrem Šteinerová.

Autor: (kh)