Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Železniční muzeum ve Zlonicích zahajuje novou sezónu

Středa, 27. května 2020 07:00

Vlastní muzeum se nachází v Lisovicích, místní části městysu Zlonice. Prohlédnout si v něm můžete parní lokomotivy, ale i nákladní vagony, které sloužily k přepravě zboží už před sto lety. Letošní sezóna bude zahájena v sobotu 30. května.

Železniční muzeum ve Zlonicích zahajuje novou sezónu (Foto: Archiv muzea)

V prostorách vkusně zrekonstruovaného statku si návštěvníci mohou prohlédnout na dvě stovky exponátů. Zajímavé jsou například ukázky zabezpečovací techniky nebo dobově vybavená čekací hala nádražní budovy. Zábavnou atrakcí je pak úzkokolejná drážka, kde každou sobotu návštěvníky povozí vláček. Návštěvníci letos uvidí také výstavu historických hasičských stříkaček nebo autoveteránů z poslední třetiny minulého století.

Rozsah přístupu do vnitřních expozic bude upřesněn organizátory na místě. Sezóna bude zahájena v sobotu 30. května a potrvá až do 1. listopadu letošního roku. Otevírací doba muzea je od 9.00 do 16:30 hodin.

Autor: (red)