Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně už je otevřený bazén v aquaparku, brzy otevřou i venkovní koupaliště

Úterý, 26. května 2020 07:10

Od pondělí 25. května je veřejnosti přístupný plavecký bazén v Aquaparku Kladno. Atrakce však zůstávají nadále mimo provoz, stejně jako finská sauna a ohřívárna ve sprcháh. Brzy je v plánu také otevření letních koupaliště u Sletiště a v Bažantnici. 

V Kladně už je otevřený bazén v aquaparku (Foto: SAMK)

Rozvolňování vládních opatření dovolilo opětovné zpřístupnění plaveckého bazénu v kladenském aquparku. Na vodní atrakce se však zatím nedostanete, není totiž možné je z většinové části provozovat tak, jak ukládají nařízení Ministerstva zdravotnictví. Stejně tak mimo provoz zůstává také takzvaná „potírna“ ve sprchách.

Kapacita je prozatím dočasně snížena na 100 návštěvníků, aktuální obsazenost bazénů můžete sledovat ZDE. Zachováno zůstává plavání seniorů.

Sportovní areály města Kladna využily nucenou přestávku k provedení důležitých úprav, proto už tedy nebude nutná žádná letní odstávka. Provozní doba zůstane stejná, tedy pondělí 12:00 – 21:30 hodin a úterý až neděle 9:30 – 21:30 hodin.

V blízké době se dočkáte otevření také letního koupaliště u Sletiště. To bude zpřístupněno pravděpodobně v pondělí 1. června, ale tento termín se může změnit v závislosti na počasí. Důležité je i v těchto místech dodržovat hygienická opatření, z tohoto důvodu je nutné omezit počet návštěvníků nejprve na 300 osob, od 8. června se pak kapacita bude v závislosti na požadavcích ministerstva zdravotnictví měnit.

K dispozici návštěvníkům bude zbrusu nový stánek s občerstvením. Ten bude otevřen po celou dobu provozu koupaliště, a to za jakéhokoliv počasí. Dostanete se k němu také z trampolínového parku, který je opět veřejnosti přístupný už od soboty 16. května, i od cyklostezky. „Zajištěním vlastního plnohodnotného občerstvení chceme klientům poskytnout vyšší komfort. Sortiment bude standardní, chybět nebude káva, pivo, limonáda, kopečková zmrzlina, párky v rohlíku, belgické hranolky, tortilly, klobásy a denní speciality,“ říká Lukáš Starý ze SAMK. Další novinkou letního koupaliště je také zavlažovací systém, který by mohl výrazně omezt roblémy s vysušenou trávou v areálu.

Letní koupaliště v Bažantnici by mělo svůj provoz zahájit 22. června, ale i toto datum se může změnit podle aktuálního počasí. Kapacita bude z důvodu hygienických opatření taktéž dočasně snížena na blíže nespecifikovaný počet osob.

Finská sauna zůstane uzavřena a její otevření je plánované až na dobu po letních prázdninách, tedy prvního září.

Autor: (kh)