Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci opět po dvou měsících hlídají přechody

Úterý, 26. května 2020 07:50

Jako každý rok, tak také i letos, strážníci Městské policie Kladno dohlíželi na bezpečnost dětí při jejich cestě do školy. Tuto činnost přerušila koronavirová krize, která dětem znemožnila do vzdělávacích ústavů docházet. Nyní se situace změnila a strážníci se vracejí zpět na přechody pro chodce.

Kladenští strážníci opět po dvou měsících hlídají přechody (Ilustrační foto: MP Kladno)

Hlídky opět obsadí nejvíce frekventované přechody. Budou dohlížet na bezpečnost dětí, které mohou být po nuceném volnu nepozorné a roztěkané. Je důležité, aby také rodiče věnovali čas svým ratolestem a upozornili je na možná nebezpečí. Při dopravní situaci, která panuje v dnešních dnech ve městě, je to obzvlášť důležité.

„Při návratu dětí do škol na jejich bezpečnost dohlížejí strážníci společně s asistenty prevence kriminality. Pro posílení hlídek na nejvíce rizikových přechodech denní směnu posílili strážníci z noční směny. Řidiči motorových vozidel musí počítat se zvýšeným pohybem dětí jak v ranních, tak také pak odpoledních hodinách, kdy budou žáci odcházet domů,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Autor: (mv)