Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kročehlavech vedle Bažantnice by mohl vzniknout nový park

Pondělí, 25. května 2020 07:30

Rada města Kladna na svém jednání odsouhlasila zadání projektu pro vznik nového krajinářského parku. Ten by mohl vyrůst v blízkosti lesa Bažantnice a Lidického potoka. Jeho návštěvníci by v něm mohli najít příjemný odpočinek, in-line dráhu nebo běžecké cesty. Park by potom doplnily stromy, keře a luční prostory.

V Kročehlavech vedle Bažantnice by mohl vzniknout nový park (Foto: KL)

Pozemky, na kterých má krajinářský park vzniknout, by město Kladno mělo získat od investora obchodního řetězce Globus. Ty se nyní nachází v blízkosti Bažantnice a povodí Lidického potoka. Zpracovatelem projektu by se měl stát atelier Florart, který doporučila zastupitelka Anna Gamanová. „Těší mě, že Rada zvolila jednoho z projektantů, které jsem si dovolila oslovit na základě jejich kvalitních referencí a dlouholetých zkušeností,“ uvádí Anna Gamanová a dodává: „Atelier Florart má za sebou třeba rozsáhlou revitalizaci parku Stromovka, která v roce 2019 získala třetí místo v soutěži Park roku. Tento atelier také proměnil například sušický park na ostrově Santos.“

„Nový hypermarket Globus na Růžovém poli i přes odpor obyvatel pravděpodobně nakonec vznikne a vybudování parku by mohlo alespoň částečně pomoci celému biotopu Bažantnice. Je potřeba udržet stabilitu lesa a jeho vodního režimu. Vhodná parková úprava může lesu a také vodním pramenům hodně pomoci,“ uzavřela Anna Gamanová.

Příprava projektu je teprve v plenkách. Dosud nebyla vypracována ani žádná studie nebo vizualizace a pozemky zatím ani nejsou v majetku města. Ovšem pokud se nápad dotáhne do konce, bude to pro občany Kladna znamenat další poklidné místo k relaxaci i sportovnímu vyžití.

Autor: (mv)