ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Kladenští hokejbalisté sehrají turnaj proti dalším týmům z extraligové elity

Pondělí, 25. května 2020 07:40

Hokejbalová sezona byla anulována, fanoušci se ale aspoň v červnu můžou těšit na pěknou lahůdku. Kladno se v rámci Autosklo H.A.K. Cupu utká s Pardubicemi, Plzní a Kovem Praha, aby alespoň částečně kompenzovalo zápasový výpadek. První duel odehrají Kladeňáci doma proti Plzni už v sobotu 30. května, přičemž na svém domovském stánku by měli smět přivítat až 300 diváků!

Kladenští hokejbalisté sehrají turnaj proti dalším týmům z extraligové elity (Ilustrační foto: KL)

Hokejbalisté Kladna se původně připravovali na chystaný pohár pořádaný Českomoravským svazem hokejbalu, po delším rozvažování ale došli k rozhodnutí, že se raději zúčastní turnaje Autosklo H.A.K. Cup. Toho se zúčastní týmy z nejvyšší soutěže, které jsou navíc v rozumné dojezdové vzdálenosti od sebe. Plzeň byla v době ukončení extraligy na druhém místě za vedoucím Kladnem, přičemž Pardubicím náležela čtvrtá příčka. Pražské Kovo pak tabulku nejvyšší soutěže uzavíralo.

„Chtěli jsme hrát a dohoda byla snadnější ve čtyřech, tam každý věděl, co přesně chce. Projekt svazu nám nedával moc smysl, tohle bylo celkově jednodušší,“ vysvětlil předseda HBC Kladno Tomáš Rejthar.

Turnaj se bude hrát v jednokolovém systému, kde se každý utká s každým jednou. Hrací doba bude standardních 3 x 15 minut a v případě remízy bude následovat desetiminutové prodloužení tři na tři, po kterém budou případně následovat nájezdy.

Všechny týmy zaplatí startovné a celkový bank si posléze odnese vítěz turnaje. Kluby tak mají o motivaci postaráno. Další motivací by pro ně mohla být přítomnost fanoušků v arénách, jelikož v době konání turnaje už by měla být rozvolněna další opatření vlády. Celkem by tak zápasy mohlo sledovat až 300 diváků!

Program Kladna na Autosklo H.A.K. Cupu

Sobota 30. května: Kladno – Pardubice (11:00)

Sobota 13. června: Kladno – Kovo Praha (11:00)

Sobota 27. června: Plzeň – Kladno (11:00)

Autor: (fa)