ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V Kladně napadl opilec strážníka, poté se pustil do kamaráda

Pátek, 22. května 2020 07:40

Alkohol, drogy, násilí a páchání trestné činnosti. To jsou bohužel výdobytky dnešní doby. A přesně toto zahrnuje chování tří opilců z Moskevské ulice v Kladně, kteří se tam před jedním domem opili a obtěžovali místní obyvatele. Jejich rozmarný mejdan ukončila až městská policie.

V Kladně napadl opilec strážníka, poté se pustil do kamaráda (Ilustrační foto: KL)

Chování tří opilců v Moskevské ulici se dozajista nelíbilo obyvatelům domu, před kterým si výtečníci udělali soukromý a hlasitý mejdan. Proto se místní obrátili na kladenskou městskou policii. Když strážníci přijeli na místo, hned jim bylo jasné, že je čeká nepříjemná debata. Muži se totiž chovali nepatřičně a agresivně.

„Muži na výzvu strážníků k předložení dokladů totožnosti vůbec nereagovali. Když byli hlídkou poučeni a seznámeni s tím, že se dopouští přestupku, dva z nich svou totožnost sdělili ústně. Třetí z party však odmítal s hlídkou spolupracovat a začal strážníky vulgárně urážet a jednoho ze zasahujících se pokusil také fyzicky atakovat. V tom mu ale bylo za pomoci slzotvorného prostředku zabráněno. Poté muž svou totožnost hlídce sdělil. Hlídka všechny zúčastněné poučila o tom, že jejich jednání bude dále řešit správní orgán,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Tím však prekérní situace nekončila. O hodinu později přijal operátor tísňové linky strážníků oznámení o tom, že se ve stejné ulici vzájemně napadají dvě osoby. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o ty samé opilce, kteří byli strážníky již jednou za své chování řešeni.

„Aby hlídka zabránila v jejich vzájemném napadání a narušování veřejného pořádku, byla všem mužům přiložena pouta. Nepoučitelné výtržníky strážníci předvedli na služebnu Policie České republiky. Dechové zkoušky pak prokázaly, že všichni aktéři byli pod vlivem alkoholu. Jeden dechovou zkoušku odmítl a u zbylých pak přístroj ukázal 1,33 promile a u druhého 1,90 promile alkoholu v dechu,“ vysvětlila mluvčí Purkytová.

Autor: (mv)