ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

FOTO: Kladno bude i nadále pomáhat seniorům

Čtvrtek, 21. května 2020 07:30

Magistrát města Kladna bude seniorům poskytovat nadstandardní služby i po ukončení nouzového stavu. Senior taxi se vrací ke svému původnímu účelu a bude opět starší občany dopravovat k lékaři či na úřady. I nadále však bude zajišťovat nákup potravin či léků.

Kladno bude i nadále pomáhat seniorům (Foto: KL)

Město Kladno se rozhodlo poskytovat svým seniorům i nadále nadstandardní služby i přesto, že nouzový stav byl na území České republiky v pondělí 18. května ukončen. „Senior taxi v Kladně pomáhá seniorům již několik let, magistrát vyčlenil dva vozy a řidiče pro dopravu seniorů k lékaři a na nutnou cestu na úřady,“ říká mluvčí magistrátu Lucie Steinerová. Během nouzového stavu zajišťovala tato služba pro seniory nákupy potravin a vyzvedávání léků. „S ukončením nouzového stavu se senior taxi vrací ke svým původním službám, tedy doprava k lékaři a na úřady, a navíc ponecháme i zajištění nákupů potravin, hygienických prostředků a vyzvedávání léků. Ukázalo se, že tuto službu navíc senioři opravdu oceňují, a zachováme ji, v závislosti na poptávce, minimálně do konce května,“ řekl primátor Dan Jiránek.

Objednávky standardně přijímá dispečink Senior TAXI na telefonním čísle: 601 139 139, a to v pracovní dny od 7:00 – 15:00 hodin.

Autor: (kh)