ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Policisté v Kladně začali hasit náhodný požár, poté je vystřídali hasiči

Čtvrtek, 21. května 2020 07:50

Kladenští policisté zažili v pondělí při výkonu své kontrolní činnosti nezvyklý zásah. Při projíždění Americkou ulicí si všimli, že z jedné místní budovy, nacházející se v ulici Milady Horákové, vychází hustý, černý dým. K místu okamžitě vyjeli a zastali práci hasičů. Po příjezdu profesionální jednotky jim práci přenechali.

Policisté v Kladně začali hasit náhodný požár, poté je vystřídali hasiči (Foto: HZS Středočeského kraje)

Když kladenští policisté dorazili na místo požáru, snažili se ho za pomoci hasicích přístrojů dostat pod kontrolu. Na pomoc jim vzápětí přijela i prvosledová hlídka, která za užití hadice s vodou nalezené v areálu, ochlazovala vstupní dveře do skladu, aby se zabránilo dalším škodám. Policejním hlídkám se do příjezdu posádky hasičského sboru podařilo udržet požár mimo dosah větší části skladu s výrobky. Poté si plameny pod svoji kontrolu převzali hasiči.

„Požár vznikl v menším objektu, kde byl umístěn odsavač prachu. Škoda způsobená ohněm byla předběžně vyčíslena na částku 200 000 korun. Co bylo příčinou tohoto požáru, je nyní předmětem šetření vyšetřovatele zásahu,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová a dodala: „Profesionálním přístupem a včasným zásahem, se policejním hlídkám a posádce hasičů podařilo předejít dalším škodám na majetku a uchránit budovu firmy včetně skladu s výrobky a materiálem, který byl předběžně vyčíslen na částku přesahující 1 000 000 korun.“

„Jednotky profesionálních hasičů z Kladna a dobrovolných z Hřebče zasahovaly u požáru průmyslové budovy. Na místě bylo zjištěno, že oheň zasáhl mezistropní prostor. Hasiči museli část plechové střechy rozebrat a ohnisko požáru uhasit. K tomu použili rozbrušovací pilu a dva vodní proudy. K odvětrání zakouřeného prostoru haly byla nasazena přetlaková ventilace,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Policisté v Kladně začali hasit náhodný požár, poté je vystřídali hasiči (Foto: HZS Středočeského kraje)

Autor: (mv)