Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Předplatné do divadla
 • Labyrint

Generálním manažerem Kanonýrů bude od června Ondřej Riebauer

Čtvrtek, 21. května 2020 07:40

Petra Šikolu, který po jedné sezoně u Kanonýrů na vlastní žádost odchází do soukromého sektoru, nahradí od 1. června Ondřej Riebauer. Tedy muž, jenž je s klubem velmi úzce spjat – čtyři roky zde hraje, byl tu i trenérem A-týmu a třeba v uplynulé sezoně se stal nejproduktivnějším kladenským hráčem v 1. lize.

Generálním manažerem Kanonýrů bude od června Ondřej Riebauer (Foto: Kanonýři Kladno)

Ondřej Riebauer se teď posouvá do vedení klubu, zůstane však i hráčem, který se pokusí přímo na hřišti dostat Kanonýry do nejvyšší soutěže. „V první řadě bych chtěl poděkovat Petrovi za jeho působení u nás. Už když na podzim přicházel, měli jsme gentlemanskou dohodu, že kdyby dorazila z jeho oboru nabídka, která se nedá odmítnout, pustíme ho. A stalo se tak. Těší mě, že se pod ním podařilo klub organizačně stabilizovat a myslím, že nám předal ze sebe to nejlepší, co mohl,“ říká předseda oddílu Zdeněk Jirák. 

„Příchod Ondry Riebauera může působit jako překvapivý krok, ale je v naší organizaci už čtyři roky a my ho od začátku vnímáme jinak než většinu hráčů. Počítali jsme, že se po konci hráčské kariéry zapojí do chodu klubu a nyní jsme si vyhodnotili, že ten moment už nastal. Ohromně se na tu spolupráci těším, protože už teď nás zásobuje mnoha nápady a je z něj cítit velká energie a zapálení do práce.“ Jak už Jirák zmínil, Šikola do role generálního manažera nastoupil loni v listopadu po téměř 20 letech v oboru pojišťovnictví. A právě do této branže se teď i vrací. Bude vedoucím oddělení pro správu globálních pojistných programů u společnosti Colonnade. Když se ohlíží za svým působením u Kanonýrů, sportovní terminologií ho označí za remízu. „Především mu chyběla ta tečka, k níž jsme směřovali a které jsem věřil. Z jedné strany se klub od loňského podzimu nesporně posunul. Jak sportovně, tak z pohledu manažerského řízení i z hlediska zázemí. Třeba teď sedíme v nové kanonýrské kanceláři, kde sídlí celý manažerský tým. Ten se výrazně obměnil a doplnil. Lépe vypadají i naše prostory v hale BIOS. Zkrátka další sezonu klub zahájí v jiné kondici. Na druhou stranu k úplné spokojenosti je třeba ujít ještě kus cesty,“ ví Šikola.

Ten je zároveň nadšený, že jeho nástupcem je právě Riebauer, který v sobě „kombinuje znalost florbalu i profesní zdatnost“. V létě 32letý Riebauer se ve florbale pohybuje už 25 let. Začínal s ním na základní škole, nejvyšší soutěž okusil ve čtyřech různých klubech – Bohemians, Future, Tatranu, kde v roce 2015 získal titul, a na Kladně. V posledních pěti letech pak pracoval na manažerských pozicích v oblasti obchodu a projektového managementu. „Nabídky stát se generálním manažerem Kanonýrů si velice vážím, protože ji vnímám jako velkou příležitost uplatňovat své silné stránky a zájmy v profesním životě. Ve florbale se pohybuji téměř celý život a vždycky jsem ve skrytu duše doufal, že se mu budu moct věnovat naplno. A Kladno mi k tomu teď otevřelo dveře. I přes okolnosti s pandemií jsem dlouho neváhal, a když jsme se s vedením dohodli na podmínkách, které dávají oběma stranám smysl, nebylo víceméně co řešit,“ popisuje Riebauer. 

Ten už v minulosti pomáhal vedení Kanonýrů s hráčskými přestupy, výrazně se angažoval i v loňském příchodu trenéra a sportovního ředitele Jana Pazdery, se kterým se velmi dobře zná z angažmá ve Future. „I když Ondrův příchod může působit jako nenadálý, je to vlastně jen přirozený krok dál. Má jasný názor na spoustu věcí, které se v klubu dějí. Rovněž má ohromnou chuť si dovytvořit ucelený obraz o jeho fungovaní a je znát, že nechce jít jen po povrchu poznávání. I ostatní hráči ho berou jinak, je v kabině jejich vůdcem,“ říká o Riebauerovi předseda Jirák. Nový generální manažer zůstane i dál v roli hráče, protože je jednou z klíčových person mužstva. Už dopředu ale s úsměvem uklidňuje své parťáky, že pro ně se nic nemění. „Mohou být úplně v klidu, protože jejich šéfem bude dál Honza Pazdera jako trenér a sportovní ředitel. Já budu zodpovědný za organizačně-manažerský úsek.“

Autor: Robert Sára 1. zprávy

  Středočeský kraj dostane úvěr na poskytnutí půjček živnostníkům

 2. krimi

  Stavbu v Buštěhradu navštívil zloděj, nakradl nářadí za bezmála čtvrt milionu

 3. pozvánka

  Kladenské dvorky se letos uskuteční, ale jinak, než je znáte

 4. krimi

  Pomozte policii najít pohřešovaného muže, neozval se od Vánoc

 5. zprávy

  Hlasovat v participativním rozpočtu kraje můžete už jen pár dní

 6. krimi

  Neviděli jste modré kolo Ghost? V Kladně bylo ukradeno

 7. info z radnice

  Zástupci města Kladna představili občanům plánované investice

 8. krimi

  V Rozdělově někdo poničil autobusovou zastávku

 9. info z radnice

  Dny města Kladna jsou letos zrušeny, uskuteční se jen malý festival

 10. foto

  Špotáková odstartovala sezonu a na Sletišti zazářila: Celý týden jsem cítila nervozitu

 11. krimi

  O víkendu řešili strážníci v Kladně rušení nočního klidu

 12. pozvánka

  Zámek Nelahozeves zahájí oslavou dětského dnu sérii festivalů

 13. krimi

  Kladenští hasiči zasahovali u tragické nehody, při které zemřel motorkář

 14. pozvánka

  Místo Běhu míru se letos půjde pochod za mír z Hřebče do Lidic

 15. krimi

  Řidič v Kladně nadýchal víc než tři promile

 16. zprávy

  Vědci z Buštěhradu pracují na odhlučnění vířivých van

 17. foto

  FOTO: Špičkoví čeští atleti odstartovali závodní sezonu na kladenském Sletišti!

 18. krimi

  V uplynulých dnech byla v Rozdělově nalezena dvě mrtvá těla

 19. foto

  FOTO: V Kladně se slavnostně otevřela unikátní expozice věnovaná Krtečkovi

 20. foto

  FOTO: V Lidicích byla zahájena mezinárodní dětská výtvarná výstava