ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Hlasujte pro navrácení sochy Rodiny na náměstí J. Masaryka v Kladně

Středa, 20. května 2020 07:40

Kladenský spolek Halda usiluje o vrácení sochy Rodiny, jejíž autorkou je významná sochařka Jarmila Malátová, zpět na náměstí Jana Masaryka. Jeho snahu můžete podpořit i vy hlasováním v participativním rozpočtu Středočeského kraje.

Hlasujte pro navrácení sochy Rodiny na náměstí J. Masaryka v Kladně (Foto: Archiv Romana Hájka)

Socha Jarmily Malátové s názvem Rodina stála na náměstí za věžáky od roku 1975 až do rekonstrukce náměstí v roce 2015. Spolek Halda chce v rámci projektu Můj kraj tuto dominantu náměstí Jana Masaryka vrátit zpět na původní místo. Jeho iniciativu můžete podpořit hlasováním v rámci projektu Můj kraj, a to ZDE: Hlasovat můžete až do 15. června.

„Socha Rodiny patří k několika málo dochovaným plastikám významné sochařky Jarmily Malátové, cenná je hlavně díky své neobvyklé kruhové kompozici. Při rekonstrukci náměstí v letech 2015–2016 se počítalo s tím, že prostor získá novou dominantu a pro sochu se mělo najít jiné využití. To se ale doteď nestalo, a tak je složená na dvoře kladenského magistrátu, což nám přijde škoda,“ přibližuje záměr Roman Hájek ze spolku Halda.

Podpořeny budou ty projekty, které získají největší počet hlasů. Hlasování probíhá od 16. května až do 14. června, hlasovat mohou obyvatelé Středočeského kraje nad 18 let. Favorizovanému projektu lze udělit hned dva kladné hlasy.

Autor: (kh)