ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

O víkendu měli kladenští strážníci plné ruce práce se zloději i vandaly

Úterý, 19. května 2020 07:00

Žena, která v obchodě znehodnotila kosmetiku, zloděj s neukojitelnou chutí na sladké a dva vandalové, kteří zničili dveře a okno na vlakové zastávce Kladno-město. To je bilance uplynulého víkendu, kterou zaznamenali kladenští strážníci.

O víkendu měli kladenští strážníci plné ruce práce se zloději i vandaly (Foto: MP Kladno)

Na tísňovou linku strážníků se obrátil pracovník ostrahy jednoho obchodu. Zadržel na místě ženu, která se chtěla líbit svému okolí, ale za použité produkty neměla v úmyslu zaplatit. Přímo v obchodě se nalíčila řasenkou a rtěnkou a oba produkty hned vrátila zpět do regálu. Bohužel pro ni si jejího činu všimla ostraha a přivolala městskou policii. „Žena svým chováním způsobila škodu ve výši bezmála tři sta korun. Poškozené zboží si po příjezdu strážníků odkoupila a její přestupek byl řešen hlídkou v příkazním řízení,“ uvedla k prvnímu případu Alena Purkytová, mluvčí kladenských strážníků. 

Druhý zloděj, se kterým měli strážníci tu čest, se zaměřil na čokolády. Asi proto, aby své tělo připravil na kalorickou bombu, snažil se před pracovníkem ostrahy utéct. Nejdříve se mu to i dařilo, ale na scénu nastoupila hlídka strážníků, která pachatele podle popisu a také díky kamerovému záznamu poznala a zadržela. „Poté, co muž utekl z obchodu a snažil se zmizet ochrance v ulici Petrohradská, sundal červenou mikinu, a tím zmátl svého pronásledovatele. To už ho však sledoval pracovník městského kamerového systému,“ popisuje případ Purkytová. Mladík pak přešel ulici Vítězná a podél čerpací stanice pak v klidu odcházel pryč. Tou dobou ho už nejspíš chuť na sladké přešla, protože odcizené zboží u sebe neměl. „Hlídka strážníků mladíka zastavila, ten se ke krádeži přiznal a také ukázal místo, kam odhodil svou mikinu a odcizené čokolády. Obchodu vznikla škoda ve výši čtyři sta korun. Také jeho přestupek hlídka řešila příkazem na místě,“ dodala Alena Purkytová.  

O víkendu se strážníci setkali také s vandaly. V sobotu večer vyjížděli na zastávku Českých drah Kladno – město. Dva podnapilí muži tam vykopli výplň dveří v čekárně a také velké okno. „Hlídka na místě zjistila dva muže, u kterých provedla dechovou zkoušku. Obě byly pozitivní. První z mužů nadýchal 0,57 promile alkoholu v dechu a druhý 1,54 promile. Vzhledem ke vzniklé škodě a podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci si oba výtržníky převzala od strážníků k dalšímu šetření přivolaná hlídka Policie České republiky,“ uvedla k třetímu případu mluvčí Purkytová.

O víkendu měli kladenští strážníci plné ruce práce se zloději i vandaly (Foto: MP Kladno)
O víkendu měli kladenští strážníci plné ruce práce se zloději i vandaly (Foto: MP Kladno)

Autor: (kh)