ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Muž z Kladna si dal pervitin a jel se projíždět s vozem po okolí

Úterý, 19. května 2020 07:50

Ke každodenní policejní rutině patří také případy, kdy šofér řídí bez oprávnění, požil alkohol nebo si vzal na posilněnou drogy. Tito lidé si však zřejmě neuvědomují fakt, že ohrožují nejen sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. A právě případ zdrogovaného řidiče museli ve čtvrtek 14. května řešit policisté na Kladensku.

Muž z Kladna si dal pervitin a jel se projíždět s vozem po okolí (Ilustrační foto: KL)

Unhošťští policisté při provádění silničních kontrol také zastavili po dvanácté hodině čtyřiačtyřicetiletého řidiče Škody Fabie. Ten se vydal na trasu z Kladna přes Velkou Dobrou až do Braškova, ačkoliv si byl vědom, že užil návykovou látku pervitin, což následně mužům zákona doznal. Ti ho nejprve vyzvali k testu na prokázání drog. Když byl výsledek pozitivní, zabavili mu řidičák a převezli do kladenské nemocnice na odběr krve. Výsledek potvrdil předchozí testování.

Nyní je čtyřiačtyřicátník z Kladna podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši jednoho léta za mřížemi.

„Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích,“ říká policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (red)