Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V kladenské nemocnici pomáhá dětem Dr. Klaun

Úterý, 19. května 2020 07:10

Trauma z pobytu v nemocničním prostředí pomáhá i kladenským dětem překonávat dobročinná iniciativa Dr. Klaun. Zpestření pobytu dětí v nemocnici v podobě zábavného vystoupení působí na děti jako zdroj smíchu a také radosti a pomáhá jim a také jejich rodičům i nemocničnímu personálu zvládnout lépe hospitalizaci.

V kladenské nemocnici pomáhá dětem Dr. Klaun (Foto: Dr. Klaun)

Stát se dobrým doktorem Klaunem vyžaduje zvláštní dovednosti i nadání. Toto poslání vyžaduje pravidelné absolvování různých seminářů a školení. „Celá tato náročná, překrásná a smysluplná práce, hodiny strávené na dětských odděleních, trénink, příprava, plánování, komunikace a logistika by nebyla možná bez těch, jejichž podpora to všechno umožňuje. Velké poděkování patří všem partnerům a sponzorům,“ řekla Kladenským listům Eva Bíbová z organizace Chance 4 Children.  

Každý malý pacient získá osobní kartu přání se společnou fotkou s klaunem a osobním věnováním s přáním brzkého uzdravení, což jistě každého malého pacienta potěší a povzbudí. „Je to velice milá vzpomínka na chvíle strávené ve společnosti smíchu a radosti,“ podotkla Bíbová.

Klauni aktuálně kvůli koronavirové krizi do nemocnic za dětmi nesmí, ale ani tak nezahálí. Připravili pro děti nejen v nemocnici, ale také v dětských domovech a současně i pro všechny děti v karanténě nový youtube kanál Chance4Children, kde můžete zhlédnout spoustu videí se zábavou, hudbou, cvičením, ale také poučením.

Organizace Chance 4 Children stojí také za vznikem knížky Pohádky k dočmárání autorky Martiny Pupcsikové, které vznikly od dětí pro děti v nemocnicích. Knížka obsahuje 25 pohádek, 150 ilustrací, na kterých se podílelo 110 dětí ve věku od 4 – 18 let v nemocnicích Kladno, Kolín, Vinohrady a Thomayerově nemocnici. „Malí pacienti si tak mohou sami pohádky domalovat přímo do knížky podle vlastní fantazie,“ říká Eva Bíbová. Knihu může dětem v nemocnici darovat každý prostřednictvím portálu darujme.cz ZDE:

Autor: (kh)