ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Divadlo Lampion pomohlo buštěhradským žákům s tvorbou knih

Pondělí, 18. května 2020 07:50

Škola v Buštěhradu, její prvňáčci, rodiče, třídní učitelka Dana Odvárková i lektorka Dominika Prokopová z Divadla Lampion se stali v rámci on-line lekcí dramatické výchovy součástí nově vzniklých dvou knih. Ty budou i v audio podobě.

Divadlo Lampion, pomohlo buštěhradským žákům s tvorbou knih (Foto: KL)

Nápad se zrodil v době, kdy přišlo zrušení plánované návštěvy divadla kvůli epidemii onemocnění COVID 19. „Ať dělám, co dělám, výuka přes počítač je strašně statická,“ sdělila třídní učitelka Dana Odvárková. A právě proto chtěla pro své malé studenty vymyslet něco, co by vyučování on-line něčím osvěžilo.

Klíčem k úspěchu se stala Dominika Prokopová z Divadla Lampion. Z jejího námětu děti postupně vytvořily dva příběhy. Z těch potom vznikl text dvou knih, které si malí caparti sami ilustrovali a zároveň pomohli načíst text jako audio knihu. Aby toho nebylo málo, zapojili se i do vytváření ruchů. Do nové náplně školních povinností se zapojila dokonce jedna za maminek, která pomohla s grafickou úpravou. Škole se již dokonce podařilo zajistit i tiskárnu, která je jako jednu publikaci vytiskne. Na konci školního roku pak děti dostanou flashdisk s audionahrávkou.

„On-line výuka nás dotlačila k věcem, které by nás jinak nenapadly,“ nechala se slyšet třídní učitelka Odvárková. Děti si navíc prostřednictvím svého projektu tvoří vztah k literatuře, divadlu i výtvarnu. Podle Dany Odvárkové navíc aktivity značně prohloubily vztah školy s rodiči.

Autor: (red)