ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Šnajdr je novým šéftrenérem elitních družstev. Dalšími šéftrenéry zůstávají Czeczinkar a Skuhrovec

Neděle, 17. května 2020 10:00

Florbaloví Kanonýři vstoupí do sezony 2020/21 s novým šéftrenérem elitních kategorií. Tuto pozici bude zastávat Miroslav Šnajdr, zkušený kouč a zároveň i útočník A-týmu, který do Kladna přestoupil v lednu z Karlových Varů. Už v uplynulé sezoně se podílel na trénování mládežnických družstev, teď je jeho role ještě významnější.

Šnajdr je novým šéftrenérem elitních družstev. Dalšími šéftrenéry zůstávají Czeczinkar a Skuhrovec (Foto: Kanonýři Kladno)

„Post šéftrenéra elitních kategorií jsem v minulé sezoně suploval já, ale už jsem cítil, že sedím na mnoha židlích. Chceme, aby péče o dorostence, juniory a ženy byla větší a pravidelnější. Míra se do této pozice hodí a já jsem ho pro ni připravoval,“  vysvětluje sportovní ředitel Kanonýrů a kouč A-týmu Jan Pazdera.

28letý Šnajdr patří k erudovaným trenérům s velkými zkušenostmi, neboť už několik sezon je součástí trenérského týmu Českého florbalu, který organizuje Kemp talentované mládeže. Po přestupu z Karlových Varů do Kladna se hned zapojil do trénování mládežnických družstev Kanonýrů, rotoval u několika týmů a především poznával zdejší prostředí. „Po půl roce u Kanonýrů dobře vidím, kam organizace směřuje, jaké má cíle a jak progresivní oddíl to je. Proto, když jsem dostal nabídku podílet se na rozvoji talentovaných dorostenců a juniorů, to byla pro mě čest a zároveň velká výzva, kterou jsem rád přijal. Zároveň bychom v Kanonýrech rádi v budoucnu vybudovali kompletní ženskou složku. Již nyní máme velmi nadějné dívky v žákovském a dorosteneckém věku a já bych chtěl přispět k jejich rozvoji i v seniorské kategorii,“ říká Miroslav Šnajdr.

Ten zároveň bude společně se Stanislavem Minářem trenérem dorostenců, u juniorů pak pokračuje Jan Buk. Vzhledem k tomu, že někteří talentovaní dorostenci už s A-týmem Kanonýrů trénují, bude se s nimi Šnajdr potkávat v zajímavé roli trenér-spoluhráč. „Bude to od něj vyžadovat velkou profesionalitu, ale Míra má všechny předpoklady, aby tu roli zvládl,“ ví Pazdera.

Jmenování Šnajdra je jen jedním z důležitých kroků, jak Kanonýři pro nadcházející sezonu znovu posouvají úroveň sportovního managementu u své mládeže. Celkem totiž mají šéftrenéry tři – tím dalším je Michal Skuhrovec, který má na starosti přípravku a Kanonýrskou školičku, a Martin Czeczinkar, pod něhož spadají elévové, mladší a starší žáci a rovněž elévky, žákyně a dorostenky. Jejich úkolem je především úzká spolupráce s trenéry jednotlivých ročníků či nastolení jednotné tréninkové metodiky klubu.

„S prací všech tří jsem velmi spokojen. Jsme na společné vlně, jak bychom florbal chtěli dělat a především ve druhé polovině minulé sezony jsme udělali kus práce. Investovali jsme spoustu času do vzdělání. Podařilo se nám přivést poměrně dost zajímavých osobností, které s námi sdíleli své know-how. Měli jsme na Kladně finského florbalového trenéra či kouče z fotbalu a hokeje,“ popisuje Pazdera.

Ten společně s týmem šéftrenérů využil koronavirovou pauzu k tvorbě metodiky a jednotné sportovní koncepce, která přesně popisuje, jak shodně na všech úrovních rozvíjet hráče Kanonýrů. „Chceme, aby ta péče byla efektivní a zároveň kontinuální. Aby hráč nebyl závislý, jaký konkrétní trenér ho vede, ale aby program byl sestavený tak kvalitně, že nám to bude generovat výtečné hráče z vlastní líhně. A k tomu by měli dopomoct právě nově uchopené role šéftrenérů,“ říká sportovní ředitel.

Zároveň má každý z tří šéftrenérů specifický úkol. U přípravek, které loni díky vydařeným náborům zažily velký boom, je potřeba kompetentní člověk, který umí pracovat s malými dětmi. „Který v nich zapálí lásku pro florbal, aby u toho sportu chtěly zůstat, a zároveň člověk, který zvládne komunikovat s rodiči. A to Michal Skuhrovec je. Martin Czeczinkar měl pod sebou loni hodně kategorií, chtěl jsem mu letos ulehčit, aby mohl jít v práci víc do detailů, v čem on je silný. A u dorostu, juniorů a žen jsem chtěl člověka, který se bude s trenéry pravidelně setkávat, bude vyhodnocovat jejich způsob práce, bude jim dávat zpětnou vazbu a pomáhat jim se sdílením jednotného know-how. Věřím, že s tímto týmem naši práci zase posuneme o jeden level výš,“ míní Pazdera.

Šéftrenéři jsou zároveň vedle trenérů jednotlivých družstev i kontaktními osobami pro rodiče. V případě potřeby se vždy obracejte na toho, jenž má jednotlivé kategorie na starosti.

Miroslav Šnajdr 721/411603 snajdr@kanonyrikladno.cz (dorost, junioři, ženy)

Martin Czeczinkar 773/241576 czeczinkar@kanonyrikladno.cz (elévové, mladší a starší žáci, elévky, žákyně, dorostenky)

Michal Skuhrovec 774/355458 skuhrovec@kanonyrikladno.cz (Kanonýrská školička, přípravka)

Autor: Robert Sára