ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Muž z Kladenska si chtěl zasadit růže, vykopal vojenskou raketu

Neděle, 17. května 2020 09:30

Čtyřiačtyřicetiletý muž z Bělče si chtěl zkrášlit svou květinovou výzdobu zasazením růží. Namísto toho vykopal ze země vojenskou raketu. Vše oznámil na policii. Ta místo zajistila a pyrotechnik si munici odvezl k odborné likvidaci.

Muž z Kladenska si chtěl zasadit růže, vykopal vojenskou raketu (Ilustrační foto: KL)

Jaké asi muselo být překvapení pro čtyřiačtyřicátníka z Kladenska, který si chtěl zasadit růže, ale namísto toho vykopal ze země předmět připomínající vojenskou raketu. Muž sadbu okamžitě přerušil a zavolal unhošťské policisty. Ti, když k oznamovateli přijeli, hned celé místo zajistili a vykázali všechny dotyčné do bezpečné vzdálenosti. Poté ihned zavolali pyrotechnika. Ten munici opatrně naložil a převezl k odborné likvidaci. Při manipulaci a zajištění munice nedošlo k žádnému zranění osob.

„Policie upozorňuje občany pro jejich bezpečnost, aby při nálezu jakékoliv munice vždy místo oznámili na policejní služebnu a do příjezdu policejní hlídky se zdržovali od místa nálezu v dostatečné vzdálenosti. V žádném případě s municí nemanipulujte a především se ji nesnažte sami převážet. O možném nálezu munice je třeba poučit i děti, aby věděly, jak se mají v takové situaci zachovat a zůstat v bezpečí,“ radí policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (mv)