ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Policisté pátrají po pachateli, který v Hřebči poničil dvě auta

Sobota, 16. května 2020 09:30

Pro policisty zatím neznámý pachatel chtěl v Hřebči nejprve z jednoho vozu ukrást pohonné hmoty, když neuspěl, vybil si vztek na druhém autě. To kompletně „objel“ kovovým předmětem. Nyní ho mají ve svém hledáčku policisté.

Policisté pátrají po pachateli, který v Hřebči poničil dvě auta (Ilustrační foto: KL)

Majitel vozu Jeep Grand Cherokee oznámil na policii v Unhošti poškození svého vozu. To vykazovalo známky pokusu o násilné vniknutí do nádrže. Jeho víko, včetně zámku, bylo poničené a poškrábané. Když vandal neuspěl a do nádrže se nedostal, pomstil se na druhém automobilu. U něj poškodil lak na levém předním blatníku, levé přední i zadní dveře, levý zadní blatník, dveře zavazadlového prostoru a pravé zadní dveře. Celková škoda byla vyčíslena na 16 tisíc korun.

K případu došlo v době mezi 9. a 14. květnem na parkovišti v ulici Vrchlického. Policisté nyní tento skutek prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají.

„Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události, kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se u osobních vozidel značky Jeep Grand Cherokee a Škoda Superb na parkovišti v obci Hřebeč v ulici Vrchlického. Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, jenž vozidla poškodil, sdělte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158,“ vyzývá policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (mv)