ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

FOTO: V zahradě Kladenského zámku je výstava ocelových plastik

Sobota, 16. května 2020 10:00

Není kovář jako kovář! Někdo má kovářské řemeslo v genech, někdo v paži. Libor Hurda ho má v hlavě. A právě tento autor, pocházející z Pelhřimovska, vystavuje od středy 13. května své plastiky v zahradě Kladenského zámku.

V zahradě Kladenského zámku je výstava ocelových plastik (Foto: Karel Pazderka)

Slavnostního zahájení výstavy ocelových plastik se v zahradě Kladenského zámku zúčastnili mimo jiné i někteří kladenští politici. Úvodního slova se ujali například primátor města Kladna Dan Jiránek, zastupitelka pověřená pro oblast cestovního ruchu Petra Melčová nebo vedoucí oddělení kultury magistrátu města Kladna Filip Zoubek. Pro dokreslení celkové atmosféry zahrál vynikající hráč na klávesové nástroje Petr Spurný z kladenské skupiny The Blues Q.  

Originální nápady, precizní řemeslné zpracování, jedinečnost, vtip a cit. To jsou charakteristiky uměleckého kováře a sochaře Libora Hurdy, který používá na své výtvory moderní povrchovou úpravu v podobě takzvané metalizace. Díky tomu potom jeho sochy lépe odolávají povětrnostním vlivům venkovního prostředí. Mezi umělcovo nejmenší dílo, které vytvářel, patří snubní prsteny. Naopak mezi největší čtyřmetrová socha Ferryman nebo Free Francis. Jedná se o kinetický objekt, sochu, která se volně otáčí již při malém vánku.

Výstava potrvá až do 30. září letošního roku a podle odborníků na umění stojí jistě za zhlédnutí. Kladenští tak mají jedinečnou možnost poznat osobně umělcova díla.

Autor: (mv)