ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Sport na Kladensku ožívá, trénink zahájili i hokejbalisté, fotbalisté a mladí volejbalisté

Pátek, 15. května 2020 07:10

Hokejoví Rytíři zahájili přípravu už ve druhé polovině dubna, minulé pondělí se k nim pak začali přidávat i další sportovci. Poté, co jim sezonu ukončila koronavirová pandemie, se vracejí do tréninkového procesu také kladenští hokejbalisté, fotbalisté a mladí volejbalisté. Áčko extraligových orlů už považuje ročník za skončený a zaměří se jen na stmelení týmu.

Sport na Kladensku ožívá, trénink zahájili i hokejbalisté, fotbalisté a mladí volejbalisté (Fotomontáž: KL)

Hokejisté stihli uplynulou sezonu dohrát a i do přípravy vstoupili téměř podle plánu už 20. dubna. To ostatní kladenské týmy, kterým byla sezona v důsledku koronaviru zrušena, musely na návrat do tréninkového procesu čekat. Dočkaly se až minulé pondělí 4. května. Hokejbalisté, kteří byli ve chvíli zrušení soutěže na prvním místě tabulky, se museli smířit s tím, že na titul letos nezaútočí. Po uvolnění opatření se ale začali chystat alespoň na plánovaný Český pohár. „Potřebujeme trénovat kondici. Ve čtyřech trénincích ji budeme oživovat a až pak si vezmeme do rukou hokejky,“ popisoval trenér Drahomír Kadlec, kterého mrzelo zejména to, že hráči přišli o kondici, kterou nabrali během zimní přípravy. Český pohár by měli hokejbalisté hrát mezi 23. květnem a 6. červencem.

Podobně jako hokejbalisté přistoupili k tréninku i fotbalisté kladenského SK. Ti odstartovali přípravu rovněž 4. května, přičemž nyní se díky dalšímu uvolnění opatření chystají na návrat do normálnějšího režimu. „Áčko trénuje třikrát týdně podle regulí, které určila vláda. Tenhle týden to takhle ještě dojedeme a od příštího týdne už pojedeme hromadně. Doteď jsme byli ve skupinách o deseti hráčích, teď bychom chtěli trénovat už ve stejné časy, ale rozdělení na dvě poloviny,“ vysvětlit trenér Jan Pejša.

Jeho svěřenci byli v době ukončení soutěže na devátém místě Fortuna Divize B, ročník ale také nedohrají. „Jednáme o tom, že bychom v červnu sehráli aspoň tři čtyři přátelská utkání. Výpadek je opravdu dlouhý a zápasy by k tomu byly potřeba,“ doplnil Pejša na konto zápasového vytížení.

Ročník nestihli dohrát ani kladenští volejbalisté, kterým patřilo před posledním kolem extraligy šesté místo tabulky. Orli už ale na rozdíl od ostatních sportovců návrat do tréninku neplánují, protože jejich tradiční sezona už by se beztak chýlila ke konci. „Ještě se tak dvakrát třikrát sejdeme. Pak mají hráči v červenci a srpnu většinou volno. Sejdeme se jenom, abychom se poznali. Kostra týmu na sezonu 2020/21 už je v podstatě hotová, takže půjde zejména o to, aby se kluci poznali mezi sebou a s realizačním týmem. Pak mají volno, během něhož mají zadaný individuální program. Sejdeme se až na přelomu července a srpna,“ vysvětlil jejich trenér Milan Fortuník.

Volejbalový klub obnovil přípravu pouze v případě mládeže, která absolvuje dril pod širým nebem. „Obnovili jsme tréninky u dětí, ale trénujeme na venkovních hřištích v beachvolejbalovém klubu Vavřinec v Rozdělově. Zřejmě už se do haly letos vůbec nevrátíme. Soutěže jsou skončené a v půlce června většinou končíme sezonní přípravu. Pak mají děti volno a začínáme opět v průběhu srpna přípravu na další sezonu,“ doplnil Fortuník.

Autor: (fa)