SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Sport na Kladensku ožívá, trénink zahájili i hokejbalisté, fotbalisté a mladí volejbalisté

Pátek, 15. května 2020 07:10

Hokejoví Rytíři zahájili přípravu už ve druhé polovině dubna, minulé pondělí se k nim pak začali přidávat i další sportovci. Poté, co jim sezonu ukončila koronavirová pandemie, se vracejí do tréninkového procesu také kladenští hokejbalisté, fotbalisté a mladí volejbalisté. Áčko extraligových orlů už považuje ročník za skončený a zaměří se jen na stmelení týmu.

Sport na Kladensku ožívá, trénink zahájili i hokejbalisté, fotbalisté a mladí volejbalisté (Fotomontáž: KL)

Hokejisté stihli uplynulou sezonu dohrát a i do přípravy vstoupili téměř podle plánu už 20. dubna. To ostatní kladenské týmy, kterým byla sezona v důsledku koronaviru zrušena, musely na návrat do tréninkového procesu čekat. Dočkaly se až minulé pondělí 4. května. Hokejbalisté, kteří byli ve chvíli zrušení soutěže na prvním místě tabulky, se museli smířit s tím, že na titul letos nezaútočí. Po uvolnění opatření se ale začali chystat alespoň na plánovaný Český pohár. „Potřebujeme trénovat kondici. Ve čtyřech trénincích ji budeme oživovat a až pak si vezmeme do rukou hokejky,“ popisoval trenér Drahomír Kadlec, kterého mrzelo zejména to, že hráči přišli o kondici, kterou nabrali během zimní přípravy. Český pohár by měli hokejbalisté hrát mezi 23. květnem a 6. červencem.

Podobně jako hokejbalisté přistoupili k tréninku i fotbalisté kladenského SK. Ti odstartovali přípravu rovněž 4. května, přičemž nyní se díky dalšímu uvolnění opatření chystají na návrat do normálnějšího režimu. „Áčko trénuje třikrát týdně podle regulí, které určila vláda. Tenhle týden to takhle ještě dojedeme a od příštího týdne už pojedeme hromadně. Doteď jsme byli ve skupinách o deseti hráčích, teď bychom chtěli trénovat už ve stejné časy, ale rozdělení na dvě poloviny,“ vysvětlit trenér Jan Pejša.

Jeho svěřenci byli v době ukončení soutěže na devátém místě Fortuna Divize B, ročník ale také nedohrají. „Jednáme o tom, že bychom v červnu sehráli aspoň tři čtyři přátelská utkání. Výpadek je opravdu dlouhý a zápasy by k tomu byly potřeba,“ doplnil Pejša na konto zápasového vytížení.

Ročník nestihli dohrát ani kladenští volejbalisté, kterým patřilo před posledním kolem extraligy šesté místo tabulky. Orli už ale na rozdíl od ostatních sportovců návrat do tréninku neplánují, protože jejich tradiční sezona už by se beztak chýlila ke konci. „Ještě se tak dvakrát třikrát sejdeme. Pak mají hráči v červenci a srpnu většinou volno. Sejdeme se jenom, abychom se poznali. Kostra týmu na sezonu 2020/21 už je v podstatě hotová, takže půjde zejména o to, aby se kluci poznali mezi sebou a s realizačním týmem. Pak mají volno, během něhož mají zadaný individuální program. Sejdeme se až na přelomu července a srpna,“ vysvětlil jejich trenér Milan Fortuník.

Volejbalový klub obnovil přípravu pouze v případě mládeže, která absolvuje dril pod širým nebem. „Obnovili jsme tréninky u dětí, ale trénujeme na venkovních hřištích v beachvolejbalovém klubu Vavřinec v Rozdělově. Zřejmě už se do haly letos vůbec nevrátíme. Soutěže jsou skončené a v půlce června většinou končíme sezonní přípravu. Pak mají děti volno a začínáme opět v průběhu srpna přípravu na další sezonu,“ doplnil Fortuník.

Autor: (fa) 1. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav

 2. akce

  Ve Slaném zažijete výbuchy mezinárodních chutí

 3. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 4. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 5. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 6. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 7. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 8. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 9. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 10. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 11. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 12. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 13. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 14. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 15. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 16. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. krimi

  Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti

 18. zprávy

  Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů

 19. sport

  Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu

 20. krimi

  Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii