ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Recidivista se v Kladně dopustil několika krádeží, už je v rukou policie

Pátek, 15. května 2020 07:40

Opět dobrou práci odvedli kladenští policisté, když se jim podařilo vypátrat muže, který měl na svědomí několik krádeží v Kladně. Jedná se o šestadvacetiletého muže, který už byl za podobný trestný čin v uplynulých třech letech potrestán.

Recidivista se v Kladně dopustil několika krádeží, už je v rukou policie (Foto: KL)

Šestadvacetiletý muž z Kladna byl zadržen v pátek 8. května. Kladenští policisté totiž operativním šetřením zjistili, že právě tento muž má na svědomí několik trestných činů.

„V prvním případě v době od 20. do 22. dubna odcizil z chodby panelového domu v Kladně v ulici Čs. armády volně položený zátěžový řetěz k výtahu. Tímto odcizením vznikla škoda ve výši 20 000 korun,“ uvedla mluvčí kladenských policistů Jana Šteinerová.

Ve druhém případě se pachatel vloupal násilím do prodejny pekařství ve Vašatově ulici v Kladně. Odtud si odnesl plastový koš o objemu 55 litrů, do kterého si uložil 13 lahví alkoholu a na cestu si přibalil taky jednu bonboniéru. Dále si odnesl přepravku s 24 lahvemi limonád a chystal se ukrást také kávovar v hodnotě 10 000 korun, který si připravil na barový pult. To se mu ale nakonec nepodařilo. Celkem si tak v prodejně pekařství nakradl věci v hodnotě necelých 16 000 korun, poškozením pak způsobil škodu za 1000 korun.

„Celková škoda, kterou pachatel způsobil při této trestné činnosti v obou případech je ve výši necelých 36 000 korun,“ sdělila Listům Šteinerová.

Kladenští kriminalisté podezřelého muže v pátek 8. května obvinili z trestného činu krádeže, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody až 8 let vězení, protože se těchto skutků dopustil v čase vyhlášeného nouzového stavu.

Policie pak podala na Okresní státní zastupitelství podnět na vzetí do vazby. Následující den byl obviněný recidivista eskortován do věznice v Praze.

Autor: (kh)