ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Ve Slaném napadli recidivisti staršího muže, poté ho oloupili

Čtvrtek, 14. května 2020 08:00

Hyenismus. Tak by se jedním slovem dal vyjádřit skutek dvou recidivistů, kteří ve Slaném u autobusového nádraží fyzicky napadli staršího muže. Nejprve mu rozbili o hlavu skleněnou láhev, poté ho okradli o jízdní kolo a finance. Ihned na to se z místa vypařili. Incident viděl naštěstí všímavý občan a zavolal policii.

Ve Slaném napadli recidivisti staršího muže, poté ho oloupili (Ilustrační foto: KL)

Dvaatřicetiletý násilník ze Slaného a jeho o pět let mladší kumpán z okresu Praha východ se však ze své kořisti dlouho neradovali. Policisté poté, co si vyslechli napadeného šedesátiletého muže, začali okamžitě po pachatelích pátrat. Mezitím se na místo také dostavila posádka rychlé zdravotnické pomoci, která zraněného odvezla do slánské nemocnice.

„Násilníci poškozenému odcizili jízdní kolo a dále vzali finanční hotovost z jeho peněženky. Z místa útoku ihned utekli. Svým protiprávním jednáním způsobili muži škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku 17 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová a dodala: „Vzhledem k místní znalosti a zjištěným poznatkům se policistům do necelé hodiny podařilo oba dva útočníky vypátrat v obci Smečno. U pachatelů bylo zajištěno i odcizené jízdní kolo a finanční hotovost. Policisté oba dva podezřelé pachatele zadrželi a převezli k podání vysvětlení na policejní služebnu. Poté byli eskortováni do policejních cel.“

Jelikož se již v minulosti tito dva agresoři dopustili majetkové trestné činnosti, případ si převzala služba kriminální policie a vyšetřování. Za jejich protiprávní jednání jim následně sdělila obvinění z podezření trestného činu loupeže s násilím. Kriminalisté následně podali na Okresní státní zastupitelství v Kladně podnět na vzetí pachatelů do vazby. Soud jim vyhověl a oba putovali za mříže vazební věznice v Praze Ruzyni. Za tento skutek jim hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 10 let.

Autor: (mv)