ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Oprava silnice mezi Velkou Dobrou a Novým Strašecí je v předstihu

Čtvrtek, 14. května 2020 07:30

Oprava staré „Karlovarky“, procházející několika obcemi, je v současných dnech na několika místech v předstihu oproti původním termínům realizace. Ostatní úseky jedou podle přesně stanoveného časového harmonogramu.

Oprava silnice mezi Velkou Dobrou a Novým Strašecí je v předstihu (Foto: KL)

Celkem by se mělo jednat o 15 kilometrů oprav na silnici s označením II/606. Celková uzavírka je mezi Velkou Dobrou a Kamennými Žehrovicemi. S dalším, ovšem jen částečným, omezením se řidiči potýkají v úseku Stochov-Slovanka. Tam se předělává kruhový objezd. Středočeský kraj na všechny tyto opravy vyčlenil 115 milionů korun v kladenském okrese a 35 milionů korun v úsecích na Rakovnicku.


Oprava na silnice s označením II/606. (Foto: KL)

Řidiči se budou muset i nadále obrnit trpělivostí na silnici II/236, která je přípojkou na rekonstruovanou okružní křižovatku vedoucí od Lán na Tuchlovice, Kačici nebo Nové Strašecí. Tento úsek je zcela uzavřen, ovšem další směry přípojek jsou průjezdné kyvadlově a řízeny světelnou signalizací. V tomto případě jsou silničáři s pracemi v předstihu oproti původnímu plánu. Dopravní omezení potrvá pouze do 7. června, přitom původní termín byl stanoven až na 21. června. Autobusové spojení je v tomto místě upraveno. Zastávku Slovanka I. bude obsluhovat zastávka Slovanka II.


Rekonstrukce okružní křižovatky Lány-Tuchlovice-Kačice-Nové Strašecí


Další komplikace, které řidiče čekají na silnici z Tuchlovic do Kamenných Žehrovic, jsou opravy asfaltových povrchů na přemostění nad dálnicí D6, provoz je řízen kyvadlově pomocí světelné signalizace.


Oprava asfaltových povrchů na přemostění nad dálnicí D6


Nejzásadnějšími opravami v současné době prochází dva mosty přímo v Kamenných Žehrovicích. Místní občané, ale i projíždějící, musí v tomto úseku využít objízdných tras, a to až do konce listopadu letošního roku. Oba mosty jsou neprůjezdné pro automobilovou dopravu, pěšky však přes ně projít lze. Opravy se zároveň týkají některých vybraných komunikací v obci. Kraj za tuto realizaci zaplatil již 41 milionů bez daně.


Oprava mostu u náměstí v Kamenných Žehrovicích


Oprava druhého mostu v Kamenných Žehrovicích


Obdobná situace bude od soboty 16. května panovat i v obci Čelechovice. V tomto termínu tam začnou řemeslníci s opravou místního přemostění. Dokončení je zatím plánováno na 28. červen. Objízdná trasa povede přes Kačici a bude měřit osm kilometrů. Cestující v linkové dopravě musejí počítat se zrušením zastávky Stochov-Honice.

Autor: (kh,mv)