ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladenské kino Hutník otevřelo v pondělí sál veřejnosti

Středa, 13. května 2020 07:00

Kultura byla v posledních měsících takřka na bodu mrazu. To se dotklo i kladenského kina Hutník. Ovšem dobrá zpráva je ta, že se již uvolňují vládní opatření a kina mohou znovu promítat. Avšak zatím za přísných hygienických podmínek.

Kladenské kino Hutník, otevřelo v pondělí sál veřejnosti (Foto: KL)

Kino Hutník na Sítné přivítalo své první diváky již toto pondělí, a to promítáním filmu s názvem V Síti. Od úterý jsou na programu vždy filmy dva. Vše ale podléhá i nadále vládním nařízením. „V sále si diváci sednou vedle sebe maximálně po dvou. Více než sto jich na film nevpustíme. Když přijde vícečlenná rodina, prodáme jim vstupenky jen po dvou sedačkách. Mezi nimi zůstane vždy jedna sedačka volná,“ uvedl pro Kladenské listy provozovatel kina Pavel Volf.

Kino Hutník mělo v plánu ještě před korona krizí otevřít i druhý připravovaný sál. K tomu bohužel nedošlo kvůli uzavření výrobce pláten ve Velké Británii, které opozdilo jeho dodání, a stále na něj provozovatelé kina čekají. Druhý sál tedy bude otevřen v dohledné době.

„Vzhledem k úplnému zavření kina a nulovým tržbám očekáváme, že znovuotevření nebude jednoduché a bez nějaké podpory se zřejmě neobejdeme. Tak jako v době před koronavirem nejvíce spoléháme na naše diváky, kteří jak doufáme, si opět najdou cestu do našeho kina. Držíme palce všem, kteří byli zasaženi podobně jako my, a doufáme, že se vše vrátí brzy do původního stavu,“ uzavřel Pavel Volf.

Jaké filmy kladenské kino Hutník aktuálně nabízí, sledujte v jejich programu ZDE.

Autor: (mv)