ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladenská ČSAD MHD se pomalu vrací do normálního jízdního stavu

Středa, 13. května 2020 07:20

Ve Středočeském kraji se vrátí hromadná doprava do běžného režimu 18. května, a to vzhledem k uvolňování vládních opatření a souvislosti s bojem proti koronaviru. Již ve středu budou posíleny první spoje, další budou následovat v nadcházejících dnech.

Kladenská ČSAD MHD se pomalu vrací do normálního jízdního stavu (Ilustrační foto: KL)

Školy ve Středočeském kraji dostaly možnost individuálního přístupu v organizaci výuky pro žáky 9. tříd, přičemž některé školy k tomu přistoupily ne formou individuálních konzultací, ale plošným vyučováním ve dvou až třech dnech v týdnu. I z těchto důvodů se kraj rozhodl k posílení meziměstské dopravy.

„Udělali jsme kroky k tomu, abychom k pondělku 18. května vyjeli v rozsahu dopravy, která byla před koronavirem. První spoje navíc vyjedou ve středu 13. května. Budou to spoje v regionu, které jsou zejména školní, a postupně je budeme navyšovat tak, abychom v pondělí osmnáctého jeli v plném provozu,“ uvedl pro Kladenské listy ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa. Vše se bude samozřejmě odehrávat za neustálých přísných hygienických podmínek.  

„Chceme Středočechům umožnit, aby se mohli bez problémů dostat do zaměstnání, případně do školy,“ zdůrazňuje hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová a dodává: „Reagujeme tak na novou situaci ve výuce na školách. Termín obnovení dopravy v plném rozsahu je v souladu s předpokládaným ukončením nouzového stavu.“

Autor: (mv)