ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladenský sport se opět probouzí k životu

Čtvrtek, 14. května 2020 07:40

Spolu s rozvolňováním opatření proti koronavirové pandemii se začíná do zajetých kolejí vracet také sport. Sportovní areály města Kladna v pondělí opět otevřely svá sportoviště, což znamená, že kladenské kluby mohou opět začít naplno trénovat. Přípravu tak například rozjeli hokejisté, hokejbalisté a fotbalisté. Volejbalisté už považují sezonu za ukončenou a pokračují jen v trénincích mládeže.

Kladenský sport se opět probouzí k životu (Ilustrační foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika)

Hokejoví Rytíři jako jediní stihli sezonu dokončit. Bohužel s přesně opačným výsledkem, než by si přáli. V posledním kole prohráli v klíčovém duelu v Litvínově a po pouhé jedné sezoně se vrátili zpět do druhé nejvyšší soutěže. Přípravu na další ročník v Chance lize jim pak jako všem ostatním ovlivnila pandemie viru COVID-19. Hokejisté i přesto odstartovali tréninkový proces už v pondělí 20. dubna.

„Rytíři využili hned prvního volného dne, kdy se mohlo trénovat ve skupině, avšak s dodržováním pravidel, která určila vláda České republiky. Mužstvo se teď připravuje v několika rozdělených skupinkách, aby se eliminoval větší počet osob během jedné tréninkové jednotky. Hráči se zaměřují na silová cvičení, běhání a jízdu na kole. Mladí hráči využili i toho, že se znovu otevřel zimní stadion, tady jsou však hráči limitováni tím, že se vedle rozestupů nesmí používat sprchy a šatny. Všechny týmy Rytířů tak v současné situaci své tréninky s maximální striktností dodržují,“ prozradil mluvčí klubu Lukáš Jůdl.

Rytíři, kteří od pondělí mohou opět využívat domácí ČEZ stadion, zároveň během přípravy začali skládat nový tým, který by měl zaútočit na postup do nejvyšší soutěže. K setrvávajícím Adamu Brízgalovi, Martinu Keharovi, Josefu Zajícovi, Matyáši Zelingrovi, Vítězslavu Bílkovi, Štěpánu Bláhovi, Jakubovi Hajnému a Antonínu Melkovi postupně přibyla další jména. Z Chomutova přišli obránce Jakub Štochl a útočník Tomáš Pitule, z Vítkovic útočník Tomáš Guman a z Prostějova forvard Marek Račuk.

Do tréninkového procesu už se postupně vrátily i další kladenské kluby. Hokejbalisté, kteří se chystají na připravovaný Český pohár, vstoupili do přípravné fáze minulé pondělí, kdy začali s tréninkem rovněž fotbalisté. Ti chystají na červen alespoň přípravné zápasy. To volejbalisté už považují sezonu za skončenou a pokračují pouze v tréninku mládeže.

Autor: (fa)