ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Do školy E. Beneše se v pondělí vrátili studenti posledních ročníků

Úterý, 12. května 2020 07:40

V pondělí 11. května se do škol vrátili maturanti a žáci učebních oborů, kteří budou vykonávat závěrečné zkoušky. Nejinak tomu bylo i v SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše v Kladně, kam na konzultační hodiny dorazili téměř všichni žáci končících ročníků.

Do školy E. Beneše se v pondělí vrátili studenti posledních ročníků (Foto: Magdalena Koryntová)

Studenty čekala celá řada nových hygienických opatření a aktuálních informací o studiu. Po vstupu do budovy jim byla bezkontaktně měřena teplota, k dispozici dostali samozřejmě dezinfekci na ruce. V učebnách byl maximální počet přítomných omezený na 15 žáků, rozestupy byly dostatečné, a tak všichni mohli   odložit roušku. Dopolední konzultace byly věnovány nejen učivu, ale i konkrétním informacím o klasifikaci žáků ve druhém pololetí, termínech a organizaci maturit a závěrečných zkoušek.

„Chod školy byl dnes bezproblémový, vyplatila se nám pečlivá příprava a důsledné dodržování hygienických doporučení. Ve třídách a na toaletách je žákům k dispozici bezoplachová dezinfekce, v bufetu a vstupní hale jsou na podlaze rozmístěny značky bezpečných rozestupů. Jsem rád, že pro žáky a zaměstnance začala fungovat i školní jídelna,“ říká o zahájení provozu ředitel školy Petr Paták.

Autor: Dana Kolářová