ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Dealer prodával ve Slaném marihuanu v obalech z čokoládových vajíček

Úterý, 12. května 2020 07:10

Hlídka celníků prováděla ve Slaném kontrolní činnost ve středu 6. května po druhé hodině odpoledne. Právě, když projížděli ulicí Na Dolíkách, všimli si skupiny osob, které neměli nasazené roušky. Hlídka je tak chtěla upozornit, že porušují vládní nařízení. Jejich chování však celníky přimělo k důkladné kontrole.

Dealer prodával ve Slaném marihuanu v obalech z čokoládových vajíček (Ilustrační foto: PČR)

„Celníci na místě zkontrolovali čtyři muže české národnosti. Celkem u nich zajistili téměř 60 gramů sušené rostlinné látky, která vzhledem i zápachem připomínala marihuanu,“ popsala situaci mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková.

Celníci se následně dozvěděli, že jeden z kontrolovaných mužů marihuanu prodával a dva ji nakupovali. Čtvrtý muž tvrdil, že pouze doprovází kamaráda.

Dealer zvolil praktické obaly na prodejní dávky omamné látky, a to plastová vajíčka z oblíbených čokoládových cukrovinek. V nich měl „trávu“ naváženou po různých gramážích.

„Hlídka celníků u tohoto muže pojala podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného přechovávání a distribuce omamné a psychotropní látky, u dalších dvou pak ze spáchání přestupku neoprávněného přechovávání návykové látky v malém množství pro vlastní potřebu podle zákona o návykových látkách,“ řekla Matějková.

Celníci následně na místo přivolali státní policisty, kteří si případ převzali k šetření. Pachatelům teď hrozí jeden rok až pět let strávených za mřížemi nebo peněžitý trest.

Autor: (kh)