ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Další část kladenské nemocnice bude rekonstruována

Úterý, 12. května 2020 07:00

Kladenská nemocnice podstoupí již brzy další dílčí rekonstrukci a bude tak opět o krok blíž k poskytování zdravotní péče v nejmodernějším prostředí. Opravy se tentokrát dotknou bloku C2, kde by měla být umístěna oddělení gynekologie, pediatrie, dětské JIP, ortopedie, urologie a oddělení šestinedělí.

Další část kladenské nemocnice bude rekonstruována (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)

„Další etapa opravy kladenské nemocnice, konkrétně budovy C2, patří mezi velmi významné investice do zdravotnictví v našem regionu. Jde o investici ve výši 270 milionů korun včetně vybavení a přípravy projektů. Původní projekt byl částečně přepracován a jeho cílem je zajištění maximální účelnosti, celkového zvýšení efektivity a návratnosti investice. Rádi bychom začali se stavebními pracemi ještě v průběhu letošního roku,“ uvedl radní Středočeského kraje pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk.

K zásadním změnám dojde i v ubytovacích službách. Jednotlivé pokoje budou maximálně třílužkové, s veškerým sociálním zázemím, které bude vyhovovat současným požadavkům na ubytování, a to vzhledem ke stárnoucí populaci i méně pohyblivým a imobilním pacientům.

V Oblastní nemocnici Kladno je ročně hospitalizováno zhruba 24 tisíc pacientů a ambulantně zde zdravotnický personál provede kolem 750 tisíc vyšetření.

Autor: (red)