ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Sobota byla ve středních Čechách ve znamení nehod motorkářů

Pondělí, 11. května 2020 07:50

V sobotu díky dopolednímu přívětivému počasí vyjelo na silnice spoustu motorkářů. Doba okolo poledne se pro řadu z nich však stala kritickou. Obloha se zatáhla, ochladilo se a dost možná i to mělo vliv na počet nehod ve Středočeském kraji.  

Sobota byla ve středních Čechách ve znamení nehod motorkářů (Ilustrační foto: KL)

Na Kladensku ke střetu motorky s osobákem došlo na silnici mezi Velkou Dobrou a Rozdělovem. Další nehody se pak udály taky na Příbramsku, Mělnicku i Českolipsku a bouralo se také na hranici Středočeského, Libereckého a Ústeckého kraje.

Dva řidiči motocyklů krátce před sobotním polednem nezvládli řízení na oblíbené motorkářské trase s množstvím zatáček v kokořínských lesích. Po dobu, kdy na tomto místě zasahovali záchranáři, byla tato silnice zcela uzavřena.

Osobní auto s motorkou se střetlo krátce před polednem i na Mělnicku. K nehodě došlo u čerpací stanice v Mladoboleslavské ulici. K další nehodě pak došlo u Nové Vsi na Mělnicku kolem půl druhé odpoledne. I v tomto případě se motocykl srazil s osobákem.

Na Příbramsku se pak bouralo u odbočky na Zalužany, kde se nehoda týkala jak motorky, tak i dvou osobních aut.

Jedna motorka bourala také na Praze-západ. Krátce před půl druhou odpoledne na dálnici D4, na sjezdu na Řitku naboural řidič motocyklu do svodidel.

Nehod motorkářů letos přibylo i přesto, že se doprava díky vyhlášenému nouzovému stavu výrazně zklidnila. Policisté zasahovali v prvních čtyřech měsících letošního roku u 115 nehod s účastí motocyklů, zemřelo celkem devět motorkářů, to je o sedm více než ve stejném období loni, 21 lidí utrpělo vážná zranění, 55 motocyklistů se zranilo lehce. Nejčastější příčinou nehod je rychlá jízda.

Autor: (kh)