ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Kladenští kriminalisté dopadli zloděje, který vykrádal restaurace

Neděle, 10. května 2020 09:30

Policisté vypátrali zloděje, který od února do dubna vykrádal kladenské restaurace a také jednu inzertní kancelář. Nakradl si zboží celkem za více než 50 000 korun. Dvacetiletému recidivistovi hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Kladenští kriminalisté dopadli zloděje, který vykrádal restaurace (Ilustrační foto: KL)

Zloděj „řádil“ v kladenských restauracích od 22. února do 20. dubna. Vloupal se do restaurace v Kročehlavech, kde ukradl cigarety za 8000 korun. Do kanceláře inzertní pobočky si o dva dny později drze přišel pro finanční hotovost z pokladny a nakonec z restaurace v Erbenově ulici ukradl tři mobilní telefony. Celková škoda, kterou svým jednáním napáchal, a to jak na krádežích, tak i na poškozeních, se vyšplhala na 52 500 korun.

„Na základě policejního operativního šetření se kladenským kriminalistům dne 5. května podařilo vypátrat podezřelého muže z Kladna ve věku dvacet let. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že muž se již v minulosti dopustil trestné činnosti, a to v době uplynulých třech let, kdy byl za obdobný čin odsouzen. Kriminalisté podezřelého muže nyní za tyto tři skutky obvinili z trestného činu krádeže vloupáním, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 8 let, neboť jeden z těchto trestných činů spáchal v čase nouzového stavu,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Kriminalisté však s vyšetřováním tohoto muže ještě neskončili. Aktuálně prověřují, jestli je zapletený i do nějakých dalších trestných činností.

Autor: (kh)