ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Krizový štáb Středočeského kraje prošel testováním na koronavirus

Sobota, 9. května 2020 10:00

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová nařídila testování všech členů krizového štábu. Důvodem byl pozitivní test na COVID-19 u jedné zaměstnankyně sekretariátu. Výsledky všech členů byly negativní.

Krizový štáb Středočeského kraje prošel testováním na koronavirus (Ilustrační foto: archiv Středočeského kraje)

Kromě všech členů krizového štábu prošly testy také další dvě zaměstnankyně sekretariátu hejtmanky a i jejich testy skončily negativním výsledkem. Byla jim nařízena karanténa. Sekretariát po celou dobu vyhlášení nouzového stavu pracoval v bezkontaktním režimu. Všechny návštěvy byly zrušeny a jednání byla vedena dálkovým přístupem. Jednání krizového štábu probíhala podle opatření doporučených Krajskou hygienickou stanicí. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, přestože podstoupila také PCR test s negativním výsledkem, bude rovněž dodržovat dobrovolnou karanténu. Činnost krizového štábu Středočeského kraje tato skutečnost neohrozí a jeho práce v tuto chvíli běží dál dle předem nastavených krizových opatření.

„Jsem ráda, že jsme pro takovýto případ předem připraveni a činnost krizového štábu není ohrožena. Jeho práce probíhá tak, jak má, a všechny jeho klíčové funkce pro zajištění zásobování nemocnic, domovů pro seniory a ostatní příjemce ochranných pomůcek, jsou stoprocentně zajištěny. Jsem zdravá a krizový štáb budu dále řídit prostřednictvím předem nastavených komunikačních kanálů,“ komentovala Jaroslava Pokorná Jermanová nastalou situaci.

Všechna důležitá jednání jsou a budou na Středočeském kraji vedena dálkovým přístupem a všichni zaměstnanci přítomní v prostorách budovy krajského úřadu jsou vybaveni osobními ochrannými pomůckami. Veřejnost musí počítat při vstupu do budovy s dodržováním hygienou předepsaných pravidel a zkoušení měření teploty.

Autor: (red)