ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Ve Zvoleněvsi na Kladensku bylo ukradeno elektrokolo

Sobota, 9. května 2020 09:30

Ze soukromého pozemku u rodinného domu v obci Zvoleněves bylo v prvním květnovém týdnu ukradeno elektrokolo za více než 30 tisíc korun. Policisté pátrají po kole i pachateli.

Ve Zvoleněvsi na Kladensku bylo ukradeno elektrokolo (Ilustrační foto: eccobi.com)

Elektrokola jsou u zlodějů stále velmi populární. K další krádeži tohoto dopravního prostředku došlo ve Zvoleněvsi na Kladensku v době od 17.00 hodin v úterý 5. května do 14.30 hodin následujícího dne. Pachatel nezákonně vnikl na soukromý pozemek rodinného domu, ze kterého už se potom nejspíš svezl na černém elektrokolu značky Apache Hawk v hodnotě 35 000 korun. 

Po zloději i bicyklu pátrají policisté a případ prošetřují jako podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.

„Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události,  kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se v obci Zvoleněves na elektro kole, černé barvy. Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, sdělte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158,“ vzkázala do redakce policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté opakovaně upozorňují občany, aby si svůj majetek zabezpečili před krádeží i na svých pozemcích. Zloděje mohou přilákat například jízdní kola a koloběžky, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné věci. To, že tyto věci máte za plotem svých rodinných domů, není pro nenechavce žádnou překážkou. „Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem  pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná,“ říká Šteinerová a dodává: „Jedině preventivním zabezpečením může každý  předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří  odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky.“ 

Autor: (kh)