ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V ulici ČSA se sází stromy a keře, billboardy jsou minulostí

Čtvrtek, 7. května 2020 07:20

Magistrát města Kladna se pustil do realizace dalšího projektu z participativního rozpočtu 2019, který získal u občanů největší podporu ve veřejném hlasování. Jedná se o odstranění billboardů v ulici ČSA, které budou nahrazeny stromy a keři. 

V ulici ČSA se sází stromy a keře, billboardy jsou minulostí (Foto: Karel Pazderka MMK)

Tento projekt z participativního rozpočtu 2019 získal největší ohlas u obyvatel Kladna. Ve veřejném hlasování byl podpořen celkem 547 hlasy.

„Participativní rozpočet přináší vedení města podněty přímo od občanů, a tím se mohou přímo zapojit do dění ve městě. Jak ukázal loňský ročník, obyvatelé Kladna chtějí více zeleně v ulicích a také kvalitní volnočasové prostředí. Ulice ČSA je jednou z velmi rušných míst ve městě a zeleň ji oživí, stromy i keře sníží prašnost i hlučnost a v létě nabídnou lidem stín. Děkuji všem, kteří se do participativního rozpočtu zapojili,“ řekl primátor Dan Jiránek.

Právě v těchto dnech zaměstnanci městské společnosti Údržba Kladno sázejí stromy a keře, konkrétně se jedná o devět vzrostlých javorů babyka, třicet keřů meruzalky alpské a dalších dvacet sedm keřů tavolníku. Celková cena za projekt je necelých 100 tisíc korun.

V ulici ČSA se sází stromy a keře, billboardy jsou minulostí (Foto: Karel Pazderka MMK)

Autor: (red)