ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Zahrada Kladenského zámku se otevře veřejnosti

Čtvrtek, 7. května 2020 07:10

Zahrada Kladenského zámku se po uvolnění opatření nouzového stavu opět otevírá kultuře pro veřejnost. Pikniky v zahradě nabídnou širokou škálu kulturních zážitků a sezonu zahrady zahájí vernisáž ocelových plastik Libora Hurdy, které budou zahradu zdobit celou sezonu.

Zahrada Kladenského zámku se otevře veřejnosti (Foto: KL)

„Kultura v Kladně opět může ožít a na zámeckou zahradu se velmi těším. Sezonu zahájí 13. května od 17.00 vernisáž soch Libora Hurdy a připravena jsou vystoupení mnoha zajímavých kapel,“ řekl primátor Dan Jiránek a dodal: „Přijďme zažít příjemné večery v zámecké zahradě. Stejně jako vloni bude k dispozici i oblíbené piano pro veřejnost. Po instalaci nového osvětlení získal zámecký areál navíc jedinečnou atmosféru,“ dodal Jiránek.

„Pár týdnů to vypadalo, že se s koncerty budeme muset rozloučit úplně. Několik jsme jich byli nuceni zrušit a další přesouvali na jiné termíny. Zažijte s námi kouzlo romantické Francie všemi smysly s Bohuslavem Ježkem a Jitkou Malczyk nebo strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu v podání dua Jedlinský & Fischer. Vystoupí i legendární rockový klávesista Roman Dragoun a další umělci včetně kladenských kapel na závěr léta. Program budeme ještě doplňovat podle aktuálních možností a opatření vlády,“ řekl Filip Zoubek, vedoucí oddělení kultury magistrátu. „Doporučujeme všem zájemcům zakoupit si vstupenky předem na webu města, přeci jen stále platí jistá omezení. Pro ty, co nebudou mít možnost přijít osobně, budou později k dispozici záznamy na sociálních sítích města – Facebook a Youtube, kde najdete vždy aktuální informace,“ dodal Zoubek.

Program:

11. června od 19:00 Francouzský večer

14. června od 14:00 Dětský den s Lampionem

17. června od 19:00 Cirkus Ponorka

24. června od 19:00 Jedlinský & Fischer Duo

1. července od 19:00 Roman Dragoun

12. srpna od 19:00 Vzpomínka na Boru Kříže

19. srpna od 19:00 Olin Nejezchleba/ Norbi Kovács/ Pavel Fischer

29. srpna od 17:00 Rozloučení s létem s kladenskými kapelami Atd… a Forty Five

Autor: Lucie Steinerová