ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Návrat po čtyřech letech: Rytíře posiluje Tomáš Pitule

Čtvrtek, 7. května 2020 07:00

Čtvrtým zcela novým jménem na kladenské soupisce je Tomáš Pitule. Vysoký útočník se vrací do sestavy Rytířů po čtyřech letech. Zároveň je potvrzen odchod útočníka Tomáše Kauta, jehož post právě Pitule obsadí.

Návrat po čtyřech letech: Rytíře posiluje Tomáš Pitule (Foto: Rytíři Kladno)

Tomáš Pitule strávil uplynulou sezonu u Pirátů Chomutov. „Jsem moc rád, že jsem zpátky. Na Kladně jsem hrál dva roky, a tak jdu do známého prostředí, kde několik kluků stále znám. Jako první mě napadá Kuba Štochl, se kterým jsem hrál v Chomutově. Potom také Martin Kehar, Pepa Zajíc nebo Vítězslav Bílek,“ uvedl Tomáš Pitule po podpisu smlouvy.

A přeje si to samé, jako celý tým. „Přicházím jednoznačně s tím, aby se nám podařilo vrátit do extraligy. Udělám vše proto, aby se to podařilo, a abych byl platný pro tým,“ zdůraznil 191 centimetrů vysoký forvard, který hrál v minulosti také za Vsetín, běloruské Grodno a Soligorsk, francouzský Grenoble či extraligovou Plzeň.

Návrat po čtyřech letech: Rytíře posiluje Tomáš Pitule (Foto: Rytíři Kladno)

Kladenské řady opouští po třech sezonách Tomáš Kaut. „Všechny tři roky u Rytířů byly skvělé. Každý rok byl jiný, a i když to v té poslední sezoně nedopadlo tak, jak jsme chtěli, tak na Kladno budu vždycky rád vzpomínat. Bylo krásné hrát před vyprodaným zimákem a musím říct, že to, jak za námi kladenští fanoušci stáli až do poslední chvíle, bylo úchvatné. Moc jim přeji, ať zase zažijí extraligu a mohou si během jejích zápasů zafandit,“ řekl na rozloučenou Tomáš Kaut.

Tomášovi i dalším šesti hráčům, jejichž odchody jsou potvrzené (jména hráčů jsou uvedeny níže), Rytíři děkuji za odvedené služby a přejí hodně štěstí v dalším pokračování hokejové kariéry.

Aktuální podoba kádru Rytířů Kladno pro sezonu 2020/21:

Brankář: Adam Brízgala.

Obránci: Martin Kehar, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Antonín Melka, Marek Račuk, Tomáš Pitule.

Odchody z klubu po sezoně 2019/20:

Denis Godla (Litvínov), Tomáš Kaut (?), Patrik Machač (Karlovy Vary), Tomáš Redlich (Karlovy Vary), David Stach (Plzeň), Jakub Strnad (Mladá Boleslav), Ladislav Zikmund (Sparta Praha).

Autor: Lukáš Jůdl