ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladenští strážníci a hasiči chytali papouška

Čtvrtek, 7. května 2020 07:30

Kuriózní situaci s odchytem papouška rodu Ara řešili na prvního máje strážníci a hasiči v Kladně-Švermově. Na jednom ze stromů se tam opeřenec pohodlně usadil a sledoval svět z ptačí perspektivy.

Kladenští strážníci a hasiči chytali papouška (Ilustrační foto: wikimedia.org)

Barevný opeřenec zaujal všímavou obyvatelku Švermova. Ta okamžitě vyrozuměla kladenské strážníky. Ti se vydali na místo určení a na pomoc si zavolali i hasiče s výškovou technikou, aby byl odchyt jednodušší. „Hlídka na místě zjistila, že se jedná o papouška Aru. Jeden ze strážníků uvedl, že na stránkách ZOO parku Centrum viděl oznámení, že se pátrá po papouškovi Ara Ararauna, který ulétl své majitelce,“ uvedla mluvčí kladenské městské policie Alena Purkytová.

Strážníci proto neprodleně vyrozuměli pracovníka ZOO parku, který se okamžitě vydal na místo. Na jeho žádost bylo vypnuto veřejné osvětlení, aby papouška světlo neznepokojovalo. „Do Švermova také dorazila majitelka hledaného ptáka. Po odchytu ale bohužel zjistila, že tenhleten útěkář není její Sára, ale že se jedná o statného samce. Ten dosti hlasitě dával najevo, že se mu v odchytové bedně vůbec nelíbí. Pracovník Zoo parku Centrum si převzal papouška do své péče. Ze stránek Zoo parku se strážníci dověděli, že papoušek Angel je již zpět u svého majitele. Ten musel opravit voliéru, kterou při svém útěku pták poškodil,“ uzavřela mluvčí Purkytová.

Autor: (mv)