ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kladenské základní školy budou mít od září 768 prvňáčků

Středa, 6. května 2020 07:20

Letošní zápisy do základních škol probíhaly v Kladně, podobně jako v ostatních městech, bez přítomnosti dětí. Kladenské základní školy obdržely celkem 1203 přihlášek za 938 dětí, do lavic první třídy usedne v září 768 školáků.

Kladenské základní školy budou mít od září 768 prvňáčků (Foto: MMK)

 „I přes distanční formu zápisů do prvních tříd vše proběhlo bez větších komplikací a za to rodičům i personálu škol velmi děkuji. O odklad školní docházky požádalo 148 rodičů, což je oproti loňskému roku o 42 méně. Jako každý rok se některé přihlášky dublovaly a rodiče dítě přihlásili do více škol najednou. Takových případů jsme letos zaznamenaly 265. Jedno dítě bylo přihlášeno dokonce do šesti základních škol najednou. Do školních lavic v září v Kladně zasedne 768 prvňáčků, to je o 28 méně než v loňském roce,“ řekl primátor Kladna Dan Jiránek.

Kapacita základních škol v Kladně je dostatečná, dětem je k dispozici celkem 16 základních škol a v září se otevře 33 prvních tříd. V základních školách Norská, Vodárenská 2115 a Ukrajinská se v novém školním roce budou otvírat první třídy dokonce tři. Většina přihlášených dětí je z Kladna, dojíždět bude pouze 92 prvňáčků. Průměrný počet žáků v jedné třídě je 23.

Autor: (red)