ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

V kladenské nemocnici se na COVID-19 mohou nechat otestovat i samoplátci

Středa, 6. května 2020 07:40

Od úterý 5. května se v Oblastní nemocnici Kladno mohou na onemocnění COVID-19 nechat otestovat dobrovolně i lidé, které k vyšetření neindikuje ze zdravotních důvodů lékař, epidemiolog nebo Krajská hygienická stanice. Za testování si ale budou muset zaplatit.

V Kladenské nemocnici se na COVID-19 mohou nechat otestovat i samoplátci (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)

„Testování provádí zdravotníci metodou PCR (stěrem ze sliznic dýchacích cest) a následným laboratorním vyšetřením stěru, který ve vzorku zjišťuje přítomnost původce nákazy. Další nabízenou metodou je rychlotest, který na základě odebraného vzorku krve z konečku prstu zjišťuje přítomnost protilátek v těle,“ říká Hana Plačková, mluvčí kladenské nemocnice.

K vyšetření se musíte objednat přes rezervační online systém ZDE, a to minimálně jeden den předem, denní kapacita je omezena.

Odběrové místo je v provozu od pondělí do neděle od 7:00 do 17:00 hodin a najdete ho na parkovišti před Niederleho pavilonem.

Za test provedený metodou PCR zaplatíte 2 900 korun, rychlotest a vystavení potvrzení o jeho výsledku je zpoplatněno 250 korunami. Platit můžete z hygienických důvodů pouze platební kartou přímo v odběrovém místě.

„Výsledky testu metodou PCR budou k dispozici nejdříve za 48 hodin a budou žadateli zaslány elektronicky na kontakt, který uvedl při objednání. Výsledky rychlotestu budou žadateli předány formou potvrzení o výsledku do 15 – 20 minut,“ uvedla závěrem Hana Plačková.

Další informace se dozvíte na webu nemocnice ZDE:

Autor: (kh)