ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Kdo zůstane doma, přežije! Opilí řidiči brázdili silnice Kladenska

Středa, 6. května 2020 07:10

S alkoholem v těle a v zákazu řízení, takto se v posledních dnech cestovalo v Kladně a okolí. Jeden z řidičů dokonce nadýchal pomalu čtyři promile alkoholu v dechu.

Kdo zůstane doma, přežije! Opilí řidiči brázdili silnice Kladenska (Ilustrační foto: KL)

Policejní zpráva hovoří o tom, že v posledních dnech při silničních kontrolách byli odhaleni řidiči, kteří si vůbec nelámali hlavu tím, v jakém stavu se nacházejí, a s čistým svědomím usedli za volant svých plechových miláčků.

V neděli 26. dubna při silniční kontrole v Kamenných Žehrovicích zjistili policisté u dvaatřicetiletého řidiče, že má kladenským magistrátem platný zákaz řízení, a to až do září letošního roku. Den poté byl v Kladně kontrolován jiný výtečník. U toho zase vyšel pozitivně test na drogy. Ovšem osmatřicetiletému muži to těžkou hlavu nedělalo. Dva dny na to se opil a opět usedl za volant. Tentokrát ho zastavili unhošťští policisté. Stejní policisté 30. dubna kontrolovali také řidiče z Karlových Varů. U něj vyšla dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,88 promile alkoholu v dechu.

Na prvního máje kladenští policisté zastavili čtyřiačtyřicetiletého šoféra z Kladna. U něho bylo zjištěno, že usedl za volant i přesto, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel v délce trvání 60 měsíců, a to do dubna 2022. Aby toho nebylo málo, řidič se odmítl podrobit dechové zkoušce a dalšímu lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Téhož dne ještě policisté zastavili Škodu Octavii. Jejím řidičem byl dvaačtyřicetiletý muž z Prahy. Dechová zkouška u něj byla pozitivní a naměřena hodnota byla 1,39 promile alkoholu v dechu. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že řidič má od září 2019 do června 2020 vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel.

V neděli 3. května padl „černý Petr“ na devětačtyřicetiletého řidiče z Kladna. Ten policistům nadýchal 3,58 promile alkoholu v dechu.

„Všem podezřelým řidičům, kteří před jízdou požili alkohol nebo drogy, hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až jeden rok. Řidiči, kteří usedli za volant i přesto, že byli v zákazu řízení, hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši dvou let,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (mv)